Mama w kuchni

1."Mama w kuchni" - nauka piosenki.

Wysłuchaj uważnie piosenki:

Spróbuj odpowiedzieć na pytania:
- O czym/ o kim jest piosenka?
- Co robiła mama w kuchni?
- Czy da się zjeść potrawy, które gotowała mama?
- Co Twoja mama najlepiej gotuje?
- Co Ci najlepiej smakuje?

Zabawa rytmiczna przy piosence:
Posłuchaj ponownie utworu i spróbuj powtarzać słyszany tekst, za pomocą gestów wypowiadaj tekst rytmicznie, np. tup, klaszcz, podskakuj, przeskakuj z nogi na nogę.

Zabawa ruchowa przy piosence:
Maszeruj po pokoju, śpiewająca piosenkę (na tyle ile już zapamiętałeś). Podczas refrenu zatrzymaj się i klaszcz rytmicznie w dłonie.

2."Przygody na pikniku" - zajęcia matematyczne.

Przygotuj liczmany, mogą być: krętki, nakrętki, klocki - wybór należy do Ciebie.
Układaj liczmany przed sobą według zadania czytanego przez dorosłego:
1.Na piknik zabrałam 3 jabłka. Moja koleżanka przyniosła jeszcze 2 jabłka. Ile mamy razem jabłek?
2.Na piknik zabrałam 6 bułek. Zjadłam 3 bułki. Ile bułek zostało?
3. Miałam 6 cukierków. Moja koleżanka przyniosła jeszcze 3 cukierki. Ile mamy razem cukierków?
4.Na gałązce pobliskiego drzewa siedziały 4 ptaszki. Nagle odleciały 2 ptaszki. Ile ptaszków zostało?

"Bukiet dla mamy" - zabawa matematyczno - ruchowa.
Biegaj swobodnie po pokoju, na hasło dorosłego: STOP! - zatrzymaj się, a dorosły wyklaskuje określoną ilość kwiatków. Wyobraź sobie, że jesteś na łące, kucnij i udawaj, że zrywasz kwiaty, po czym unieś dłoń do góry i na palcach pokaż ile kwiatów zerwałeś - tyle ile usłyszałeś uderzeń. Powtórzcie zabawę kilka razy!

3. Zapraszam do zabawy grafomotorycznej w ciągu dnia ,,Ramka''
# do zabawy potrzebna będzie książka Plac zabaw (karta pracy str.27, obie strony), ołówek, kredki, klej, wycinanki
- co najchętniej robisz w ciągu dnia z mamą, z tatą ?
- w weekendy, co najchętniej lubisz robić ze swoją rodziną ?
- czy lubisz spacery, wycieczki rowerowe, zabawy w ogrodzie ? (może masz własne pomysły)
- przygotuj kredki , karta pracy; przyjrzyj się zdjęciom, przeczytaj zdania; dopasuj zdania do odpowiedniego obrazka; zakoloruj ramkę
- narysuj po śladzie bukiet kwiatów; wyklej kwiaty małymi kawałeczkami papieru lub zakoloruj; masz prawo wybrać jak wykonasz zadanie.

4. Zabawa dramowa ,,Scenka rodzinna " - zapraszam do zabaw przy piosenkach, zabaw w kole YouTube - Rodzina Paluszków Piosenki dla dzieci po polsku mix

- przypomnij sobie zabawy paluszkowe, śpiewaj razem z podkładem muzycznym; do zabaw w kole wykorzystaj swoje maskotki
* wyrażaj swoje myśli gestem, interpretuj opowieści ruchem, rozwijaj ekspresję twórczą. Baw się dobrze !

POWODZENIA!