"Dogoterapia"

W dniu 14.03.2014 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki w ramach realizacji konkursu "Bezpieczne dziecko-bezpieczne przedszkole" odbyły się zajęcia z dogoterapii z udziałem psów: Laki i Team. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Szarek-Rój. Dzieci podczas spotkania uczyły się bezpiecznego postępowania z psem, pielęgnacji i opieki nad nim. Ekoludki uczulone zostały na bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami, poznały zasady postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia oraz ćwiczyły metody obrony przed agresywnymi psami. Psy były dobrze ułożone i reagowały na polecenia swojej opiekunki. Pani treserka dysponowała profesjonalnym sprzętem, potrafiła zainteresować dzieci, była dobrze przygotowana do prowadzonej prezentacji. Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia, chętnie spotkałyby się z psami kolejny raz.