Lubimy książki i bajki

Zapraszam dzieci na kolejny tydzień nauki przez zabawę pod hasłem ,,Lubimy książki i bajki''.
Na pewno każdy z Was ma swoje ulubione książeczki. Wyszukajcie te książeczki, które lubicie najbardziej, przynieście w jedno miejsce i wspólnie z Rodzicami obejrzyjcie.
Drodzy Rodzice, poproście dzieci, aby podzieliły się z wami wrażeniami na temat swoich ulubionych książek.

Następnie proponuję, aby dzieci:
• Przeliczyły zebrane książeczki
• Podzieliły na te, które są grube i te, które cienkie
• Podzieliły na te, które są w kształcie kwadratu i te, które w kształcie prostokąta

Zabawa muzyczno - ruchowa „Idzie wilk"
Włączmy skoczną muzykę lubianą przez dziecko, podczas trwania utworu wesoło tańczymy. Na hasło IDZIE WILK zatrzymujemy się w bezruchu. Można zmieniać warianty, np. na podane hasło kładziemy się na plecach/brzuchu, siadamy, skaczemy jak piłeczki, chowamy się.
Zabawa „Która książeczka zniknęła"
Proszę, aby dziecko przyjrzało się ułożonym w szeregu kilku książeczkom i zapamiętało je. Następnie prosimy, aby się odwróciło, a w tym czasie chowamy jedną z książek. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie - co się zmieniło (której książki brakuje).
Praca plastyczna- narysuj ilustrację do swojej ulubionej bajki lub pokoloruj kolorowankę.
Zachęcam również do wybrania jednej książeczki i przeczytania jej. Poproście dzieci, aby opisywały wskazane ilustracje.