Dzień Ziemi II

Witajcei dzieci!

Dzisiaj wyjątkowy dzień, nasz planeta Ziemia obchodzi dzisiaj swoje święto.

Zmierzcie się z zagadkami i zadaniami na dzisiaj :)Czy pamiętasz jak segregujemy śmieci? Jestem pewna, że tak. Dla sprawdzenia razem z rybką Mini Mini zapraszam do gry edukacyjnej. Sprawdź gdzie wrzucamy śmieci. Powodzenia!

Jeśli masz w domu stare gazety, makaron o dziwnym kształcie (zamiennik - zielona włóczka), białą kartkę i farbki to spróbuj stworzyć naszą planetę. Na początek trzeba wyciąć koło oraz przy pomocy rodziców kształt kontynentów. Na koło przyklej gazety i pomaluj na niebiesko, następnie przyklej kontynenty, na które przyklejamy pomalowane na różne kolory zielonego makarony lub zielone włóczki. Jeśli nie masz takich materiałów możesz wykorzystać to co masz w domu według twojego pomysłu. Praca już prawie skończona. Jeszcze tylko zaproś członków rodziny do odbicia swoich dłoni i niech każdy sam swoją pomaluje jak chce. Dłonie przyklejamy na Ziemię na znak naszej przyjaźni. Na zdjęciu widać przykładową pracę. Powodzenia i wesołego świętowania Dnia Ziemi :)

Udanej zabawy!