Zadzwoń do zajączka

Część I

1. Drogi rodzicu połóż przed dzieckiem telefon (wydrukowany lub wykonaj z dzieckiem według wzoru) i jeśli jeszcze ich nie zna, nazywamy cyfry, na palcach liczymy jakie liczby się pod nimi kryją.

Materiały i pomysł na zabawę znajdziecie na stronie www.dzieckiembadz.pl. Zachęcam do odwiedzenia strony. Można tam znaleźć wiele ciekawych pomysłów :)

materiały do zadania

Zajączek jest bardzo zapracowany, ale na pewno znajdzie czas , żeby się z Wami pobawić  Poniżej znajdują się 3 propozycje zabaw. Możesz wybrać tylko jedną, a możesz bawić się do woli w każdą z tych zabaw. Pamiętajcie, że nie trzeba drukować wszystkich materiałów, można je stworzyć samemu w domu, wykorzystajmy naszą wyobraźnię ! :)

• wycinamy numery telefonów, dziecko odczytuje i wybiera dany numer, a następnie dzwoni złożyć Zajączkowi życzenia wielkanocne;

• wycinamy kolorowe kwadraciki, wrzucamy do nieprzezroczystego woreczka, z którego dziecko losuje kolory i wybiera numer dopasowując do cyfr;

• wycinamy pola z pisankami, ponownie wrzucamy do woreczka, dziecko losuje i wybiera odpowiednie numery; w przypadku losowania kolorów i pisanek, dziecko może zapisać wylosowane liczby na kartce.

2. Przeliczanie z Zajączkiem Wielkanocnym

Potrzebne będą maskotka lub obrazek Zajączka, liczmany; pomponiki/jajeczka/co jest pod ręką, kartki z cyframi. Zadanie może być wykonane przy pomocy szczypiec lub pensety, albo zwyczajnie przy pomocy paluchów. Informujemy dzieci, że Zajączek ma problemy z liczeniem. Celowo podczas liczenia popełniamy błędy i prosimy dzieci, żeby nas poprawiały. Pomponiki oczywiście chwytamy szczypcami lub rękami.

3. Pomóż Zajączkowi zebrać pisanki
Karta pracy do pobrania poniżej. Podobne ćwiczenia kieruję raczej do starszych dzieci. Dzieci ćwiczą motorykę małą i dodatkowo trochę się poruszają. Pilnujemy, żeby dziecko nie odrywało ręki i trzymało się wyznaczonych linii.

Karta - zbierz pisanki

Chwila przerwy i czas na taniec. Wykonuj to co podpowiada nam tekst piosenki :)

Cześć II
1. Wykonaj pracę plastyczną „Skarpetkowy zajączek" . Poniżej znajduje się link do instrukcji, jak wykonać naszego wielkanocnego zajączka. Potrzebne do tego będą:
-skarpetka;
-nożyczki;
-ryż;
-sznurek;
-marker;
-wstążka;
-taśma dwustronna.

Wykonaj zajączka, a jeśli chcesz się pochwalić swoim dziełem, możesz wysłać zdjęcie pracy na maila 5-6latkipm3@wp.pl. Wysłanie zdjęcia na podanego maila jest równoznaczne z wydaniem zgody na umieszczenie go w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej :)