Kulinarne podróże Ekoludków!

W przedszkolu Miejskim nr 3 ekoludki można rozwijać wiele pasji i talentów. Dzieci z grupy 5 latków postanowiły poznać świat kulinarny i wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Kulinarne podróże przedszkolaków". Każde przedszkole zakwalifikowane do projektu tworzy własną książkę kucharską gdzie wkleja swój przepis i wysyła książkę do następnego uczestnika projektu. Naszym przepisem było pyszne ciasto marchewkowe zrobione z okazji dnia marchewki. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów ważyły produkty na wadze i obierały marchewki. Każdy miał okazję przy pomocy pani użyć miksera i połączyć składniki. Po upieczeniu nawet największy niejadek spróbował ciasta. W ciągu półrocza dostaliśmy także książki z województwa pomorskiego i mazowieckiego. Przepisy z innych przedszkoli zainspirowały nas do zrobienia ciasteczek pajączków i sałatki owocowej z czerwonych owoców na walentynki. Projekt nadal trwa więc czekamy na książki kucharskie z innych przedszkoli.