Dzień Przedszkolaka "Kolorowa matematyka"

Dnia 20 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka na kolorowo i matematycznie. Nasze przedszkole od samego wejścia mieniło się kolorami i kształtami. Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym ważnym dniu. Na „Dzień dobry" każde dziecko które wybierało się do przedszkola mogło pokonać ścieżkę matematyczną, która prowadziła do samego wejścia. Nauczycielki w przeddzień Dnia Przedszkolaka narysowały na chodniku kolorową ścieżkę składającą się z różnych kształtów. Zaraz po śniadaniu czekała na dzieci zabawa taneczna z rekwizytem. Wszystkie dzieci trzymając w rękach różne kształty, uczestniczyły w zumbie prowadzonej przez panią Agatę. Po matematycznej rozgrzewce, każda z grup udała się na matematyczny spacer. Podczas spaceru, dzieci odkrywały koperty z zadaniami. Za wykonanie zadania przedszkolaki otrzymywały punkty. Po zabawach terenowych spotkaliśmy się wspólnie na placu przedszkolnym, gdzie wykonaliśmy dwa ostatnie zadania. Każda z grup musiała ułożyć ze swoich kształtów figurę przydzieloną do grupy. Następnie wspólnie stworzyliśmy ogromnego, kolorowego pajacyka, który towarzyszył dzieciom podczas zabaw na placu. Na koniec czekała na dzieci największa niespodzianka - matematyczny tort! Możemy z dumą powiedzieć, że nasza niespodzianka dla dzieci się udała. Wszystkim Przedszkolakom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!