Żeby zdrowe zęby mieć - trzeba tylko chcieć!

Ekoludki wiedzą, że sport to wżyciu ważna sprawa, a gimnastyka to zabawa! Doskonale wiedzą, że o zdrowie trzeba dbać i przede wszystkim je szanować! W związku z kompleksową tematyką o zdrowiu, dzieci poznawały zawody związane z medycyną.  Ekoludki wiedzą co należy zrobić, aby dbać o zdrowie własne i innych, jak należy bezpiecznie się bawić oraz jak zachować się podczas wypadku lub w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. W kwietniu nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka, Pani Dagmara Kozłowska, która porozmawiałą z dziećmi na temat profilaktyki zdrowej jamy ustnej. Poruszyła ważne kwestie dotyczące dbania o zdrowie nie tylko nasze, ale także innych. Wsplólnie bawiliśmy się w szczotkowanie zębów. W związku z odwiedzinami, dzieci z grupy 4-5 i 5 latków udały się na wycieczkę do Stomatologa. W gabinecie mogły zobaczyć jakich sprzętów używa dentysta, aby wyleczyć chore zęby. Dowiedziały się rónież wielu ciekawostek dotyczących pracy stomatologa oraz jak prostymi sposobami radzić sobie z zarazkami i bakteriami czyhającymi na każdym kroku. Dziękujemy za poświęcony czas i kolejną dawkę niezbędnej wiedzy o zdrowiu!