„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” 3l

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury" W roku szkolnym 2018/2019 nasza grupa 3 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"z Kostrzyna nad Odrą uczestniczy w Ogólnopolskim Projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci wraz z nauczycielem Magdaleną Jarek- Rogowską wybierały grupową maskotkę - Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię „Ekoludek", a projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.

1.      Czytamy w przedszkolu.

• Projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.

• Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

2.      Czytamy w domu.

• Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu).

• Kolejność wędrówki misia określa nauczyciel (losowo lub według dziennika).

• Nauka piosenki: Czytaj z Misiem umili czas oczekiwania na jego powrót. Na zakończenie projektu dzieci otrzymają dyplomy.