Spartakiada sportowa

W dniu 27 października 2013 roku od godziny 10.30 w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza" Andrzeja Kunta. Na hali zebrało się około 400 gości w tym (rodzice, dziadkowie, babcie, kibice oraz sympatycy dobrej zabawy) oraz 108 głównych bohaterów „Przedszkolaków Olimpijczyków" w wieku 5-6 lat reprezentującychdziewięć przedszkoli którzy przystąpili do rywalizacji w 7 konkurencjach.

Na starcie stanęło 9 przedszkoli:  Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą", Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki", Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka", Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy" , Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4, Przedszkole nr  1 „Czarodziejska Kraina" z Dębna, Przedszkole Miejskie „Bajka" z Witnicy.

Prowadzący imprezę dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie powitał obecnych gości:  w tym Radnych Miasta Kostrzyn w osobach Bożeny Gęzikiewicz, Jerzego Saka, Marka Tatarewicza oraz z-cę burmistrza miasta Zbigniewa Biedulskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia IV Olimpiady Przedszkolaków

Celem Olimpiady było propagowanie czynnego wypoczynku wśród najmłodszych, rozwijanie sprawności ruchowej ale przede wszystkim integracja w grupie, zawieranie nowych znajomości i co najważniejsze wspaniała zabawa, dużo radości i uśmiechów na buziach dzieciaków. Atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji udzieliła się wszystkim obecnym na sali. Wspaniały  doping kibiców poprzebieranych w kolorowe stroje z gwizdkami, trąbkami, bębnami, transparenty i wiele innych nieodłącznych atrybutów kibica stworzyło wspaniały i niepowtarzalny nastrój, co dodawało startującym przysłowiowych skrzydeł. Dodatkową mobilizacją była jeszcze obecność TVP Gorzów, dzięki której można było wieczorem zobaczyć w TV relację z tej imprezy.