Interaktywne widowisko telewizyjne "Szewczyk Dratewka na planie filmowym"

8 grudnia dzieci z grup 5 i 6-latków brały udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym" przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Przedszkolaki odwiedziły teatr w Gorzowie Wlkp. Podczas tej wyjątkowej wycieczki dzieci poznały tajniki filmu. Dowiedziały się czym jest studio filmowe oraz kto jest odpowiedzialny za całokształt filmu. Poznały również zawód filmowca, kim jest reżyser, operator kamery, realizator obrazu oraz dźwiękowiec. Największą atrakcją były wizualizację dokonane przy użyciu tzw. green screena. Szewczyk Dratewka to historia dobrze znana przedszkolakom, jednak możliwość współtworzenia filmowej opowieści sprawiła, że była ona bardziej atrakcyjna. Wybrane dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Na telebimie zostały wyświetlone działania filmowe, co umożliwiło dzieciom śledzenie poczynań wybranych dzieci. Po kilku tygodniach otrzymaliśmy gotowy film, który wspólnie ze wszystkimi dziećmi obejrzeliśmy na dużym ekranie w jednej z sal. Dzięki temu mogliśmy poczuć się jak w kinie i obejrzeć film, którego 5- i 6-latki stały się współtwórcami. To było kolejne niezwykle ciekawe doświadczenie.