Wędrówki małe i duże, Misia - Ekoludka!

Grupa 6 -l wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Projekt miał na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Głównym bohaterem projektu był Miś - Ekoludek. Wyruszył w niezwykłą literacką podróż do 6 przedszkoli w różnych częściach naszego kraju (Wołoszyn, Inowrocław, Warszawa, Szczeci, Kolbuszowa i wrócił do nas do Kostrzyna nad Odrą). 6 innych wspaniałych pluszowych misiaków odwiedziło za to nasze przedszkole. Każdy przybyły pluszak, słuchał bajek czytanych przez nauczyciela, i samych przedszkolaków. Miś wyposażony był w dzienniczek, w którym dzieci wpisywały tytuł czytanej mu bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy oraz układały dedykację na pamiątkę. Czas projektu minął nam niesamowicie szybko, Miś Ekoludek szczęśliwie powrócił do przedszkola. Po feriach Miś Ekoludek zaczyna wędrówkę po domach 6 latków.