Zajęcia „Bezpieczny Internet”, realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

9 lutego Ekoludki w ramach akcji „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" wzięły udział w zajęciach mających na celu poznanie zagrożeń płynących z Internetu. Najstarsze grupy utworzyły internetową sieć i utworzyły „kodeks bezpiecznego korzystania z internetu". Patronat nad projektem objął portal KulturaOnline.pl. Zajęcia edukacyjne odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieciom towarzyszyły znane oraz ukochane pluszaki misiaki.

Na podsumowanie dzieci obejrzały bajki z serii „Owce w sieci"- „Bez kożuszka „ „Tajemniczy przyjaciel", "Zemsta" , każdy dokładnie omówiliśmy. Ekoludki stwierdziły ,że  internet jest wielką skarbnica wiedzy i zabawy , ale kryje też wiele niebezpieczeństw ,dlatego trzeba z niego umiejętnie korzystać. Swoje przeżycia z zajęć odzwierciedliły w formie plastycznej. W każdej grupie powstały prace plastyczne, wykonane różnymi technikami oraz z wykorzystaniem różnych materiałów. Ekoludki zarówno te starsze, jak i te najmłodsze wiedzą już czym jest BEZPIECZNY INTERNET i przede wszystkim jak z niego korzystać!