Wigilia

Dnia 21 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce Wigilia, podczas której wszystkie dzieci odświętnie ubrane mogły doświadczyć tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Cały dzień towarzyszył nam świąteczny nastrój. Dzieci wraz ze swoimi paniami nakrywały do stołu oraz ustrajały je świątecznymi stroikami i ozdobami. W tym wyjątkowym, pełnym refleksji dniu grupa 6 latków zaprosiły dzieci z całego przedszkola na krótki świąteczny występ podczas którego zaśpiewały kolędy „Dzisiaj w Betlejem", pastorałkę „Bosy Pastuszek" oraz piosenki „Świeć gwiazdeczko, mała świeć", „Białe sanie Mikołaja". Piękne kolędy i pastorałki wprawiły wszystkich w świąteczną zadumę i roztoczyły wokół aurę radości i miłości. Kucharki stanęły na wysokości zadania i w swojej kuchennej świątyni skomponowały posiłek na miarę prawdziwej wigilijnej kolacji. Stoły pięknie ustrojone, a nad nimi unosiły się zapachy wigilijnych potraw, zostało już tylko podzielić się opłatkiem i złożyć sobie płynące z serca bożonarodzeniowe życzenia. Po spróbowaniu wszystkich potraw, dzieci mogły przystąpić do rozpakowywania prezentów, które znalazły chwilę wcześniej pod choinką. Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród za uczestnictwo w rodzinnym konkursie na "Eko-choinkę lub Eko-stroik". Rodzice wraz z dziećmi wykazali się ogromnym zaangażowaniem i niesamowitą wyobraźnią. Świąteczne prace przez cały grudzień pięknie ozdabiały hol naszego przedszkola. Gratulujemy talentu, wyobraźni i kreatywności oraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych kokursach. Do końca dnia czas minął nam na wspólnym kolędowaniu i zabawach świątecznych.