Mikołaju, Mikołaju...Mikołajki na wesoło!

Jest taki dzień, jeden dzień w roku, kiedy dzieci na całym świecie wypatrują w oknach pewnego bardzo miłego, starszego Pana - Mikołaja! 6 grudnia to wyjątkowy dzień nie tylko dla dzieci, ale także dla św. Mikołaja. W tym roku Ekoludki spędziły mikołajkowy dzień w świątecznych nastrojach śpiewając piosenki o Mikołaju, bawiąc się oraz słuchając świątecznych bajek. Jeszcze przed śniadaniem nasze przedszkole odwiedzili moto Mikołaje, którzy wraz z workami pełnymi prezentów, wnieśli na spotkanie z dziećmi mnóstwo radości i mikołajowej energii. Po niesamowitym spotkaniu ze zmotoryzowanymi mikołajami, każda grupa udała się do swojej sali, aby obejrzeć dokładnie co skrywają paczki. Kolejna atrakcja czekała już za rogiem. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który oznaczał nadejście najbardziej oczekiwanego gościa w tym dniu. Podekscytowanie i niecierpliwość nie pozwalało myśleć o niczym innym, jak o św. Mikołaju. Na reszcie! Udało się! Pojawił się i to w towarzystwie uroczych śnieżynek. Mikołaj odwiedził dzieci, wręczając im paczki przeznaczone dla każdego dziecka oraz trochę większe, które przeznaczone zostały dla całej grupy. Od dziś Ekoludki mogą cieszyć się nowymi zabawkami. Po krótkim odpoczynki i swobodnej zabawie, przyszedł czas na bal mikołajkowy, który odbył się w jednej z sal przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zwykła sala przedszkolna na moment zmieniła się w prawdziwą salę balową, z wirującymi na suficie światełkami, szklaną kulą i bańkami. Dzieci ubrane w mikołajowe czapki bawiły się do świątecznej muzyki, skacząc i radując się z okazji tego wyjątkowego dnia. Na koniec, radosnego i pełnego atrakcji dnia, odwiedził nas czarodziej, który niesamowitą iluzją zabawiał wszystkie dzieci. Można rzec „magiczny występ!". Mały Miś również przygotował dla dzieci niespodziankę i w ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury", podczas relaksacji, dzieci słuchały bajek o tematyce świątecznej. Jeden dzień, a tyle atrakcji! Pomału odliczamy dni do następnego wyjątkowego spotkania z Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ludziom o dużym sercu i dobrej woli, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji Mikołajek oraz sprawili, że był on wyjątkowy! Dziękujemy również Pani Ewie Strong i jej wolontariuszom z Zespołu Szkół w Kostrzynei nad Odrą za zaangażowanie i miłą współpracę :)