Zajęcia otwarte - 5 latki

W grupie 5 latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki mogły popisać się przed rodzicami swoimi umiejętnościami matematycznymi oraz przyrodniczymi. Głównym celem zajęć było rozwijanie kompetencji matematyczno - przyrodniczych. Dzieci uczestniczyły w trzech zabawach zorganizowanych przez nauczycielkę. Pani Gosia zadbała również o różnorodność metod wykorzystywanych podczas niniejszych zajęć. Rodzice mieli okazję zapoznać się z metodą dodawania i odejmowania wg prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej oraz powstałym na bazie tej metody „wiatrakiem matematycznym". Podczas pierwszego zadania dzieci wykorzystały do obliczeń zebrane podczas spacerów kasztany i patyki. Przedszkolaki z niewielką pomocą nauczycielki i rodziców, poradziły sobie z zadaniem w zakresie dodawania i odejmowania. Zabawa z wiatrakiem matematycznym, podczas której dzieci musiały wykazać się znajomością pór roku i ich kolejnością, okazała się prosta i przyjemna. Dzięki tej zabawie dzieci doskonaliły umiejętność klasyfikowania.  Na koniec zajęć przyszedł czas na wykazanie się orientacją przestrzenną na kartce papieru. Z tym również 5 latki świetnie sobie poradziły, zatem czas na kolejne wyzwania w zakresie matematyki i przyrody.