Dbamy o zdrowie! Spotkanie z pielęgniarką 19.04

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!". To znane powiedzenie nabiera dużego znaczenia w dobie dzisiejszych czasów. Współczesne massmedia zasypują nas wszelkiego rodzaju poradami odnośnie profilaktyki zdrowego żywienia, czy zdrowego trybu życia. Od natłoku informacji, czasami można zwariować! Dlatego ważne jest, aby podchodzić do wszystkiego z dystansem i umiarem. Ekoludki głodne wiedzy w tym zakresie zaprosiły do siebie pielęgniarkę, aby wyjaśniła im jak dobrze dbać o zdrowie swoje i innych. W miłej atmosferze minęły dwa spotkania, najpierw z młodszymi dziećmi, a następnie ze starszakami. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały specyfikę tego ważnego zawodu. Pani Dagmara opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek dotyczących sposobów zapobiegania chorobom oraz jak wygląda jeden dzień z pracy pielęgniarki. Dzieci słuchały uważnie z zainteresowaniem tego co miała do powiedzenia pani Dagmara. Nie obyło się oczywiście bez pytań. Dzieci ciekawe wszystkiego co związane z pracą pielęgniarki wyrywały się chętnie do zadawania najróżniejszych pytań. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać za pomocą stetoskopu, jak bije serce kolegi czy koleżanki. Na koniec dzieci otrzymały od pielęgniarki małe upominki, a w podzięce za poświęcony czas dzieci wręczyły pani Dagmarze laurki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spotkanie ;)