Zajęcia otwarte - 5 latki

11 kwietnia w grupie 5 latków odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci rozmawiały o zwyczajach Wielkanocnych, a także rozwiązywały różne zagadki. Metodą burzy mózgów ustaliły co ma znaleźć się w koszyczku, a następnie doskonaliły umiejętności przeliczania figur geometrycznych. Z odpowiednio ułożonych figur powstał wyraz Wielkanoc, który samodzielnie, głośno i wyraźnie przeczytały. Rodzice również zostali zaangażowani w zajęcia i w ramach krótkiej zabawy integracyjnej, siedzieli w kole i wykonywali masażyk na plecach dziecka do treści krótkiego wierszyka czytanego przez panią Magdę. Najwięcej emocji dostarczyło jednak zadanie z podawaniem sobie na łyżce surowego jajka. Nie jednemu rodzicowi zadrżała ręka, co oczywiście nie umknęło uwadze dzieci. Na koniec wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami poderwali się do wspólnego tańca przy muzyce „Kaczuchy" oraz wykonały pracę plastyczną „Kurczaczek". Wszystkie pracę w ramach wystawy zawisły na tablicy w holu przedszkola. Wesołe kurczaki witały wszystkich od progu, aż do Świąt Wielkanocnych!

Wszystkim Rodzicom dziękuję za przybycie na zajęcia otwarte

I życzę Wszystkim Spokojnych i Wesołych Świąt Wielkanocnych!