Wielkanocna przygoda z zajączkiem! 12.04

Zajączek od lat wędruje i płata figle dzieciom z różnych zakątków świata, skrywając słodkie niespodzianki w najdziwniejszych miejscach. W tym roku dotarł również do naszego przedszkola. Pogoda nas w tym dniu nie rozpieszczała i zmartwiliśmy się, że zajączek wystraszy się deszczu. Jednak tym razem nam się udało, odwiedził najciemniejsze zakamarki naszego przedszkola skrywając w nich wielkanocne smakołyki.  Odnalezienie ich wszystkich wcale nie było takie proste jakby się mogło wydawać. Przedszkolaki musiały się natrudzić, aby cokolwiek dojrzeć. Ah ten wielkanocny zając! Przyniósł dzieciom w tym dniu tak wiele radości i uśmiechu!

W środę przed świętami wielkanocnymi, zaraz po śniadaniu, wracając ze spotkania z panią stomatolog dzieci dojrzały jajeczko na podłodze. Zaciekawiło ich to, że leży na środku korytarza i nikt nie wiem skąd się tam wzięło. Pojawiły się domysły, że to zając wielkanocny zgubił je podczas odwiedzin naszego przedszkola. Zaraz po tym dojrzały drugie, trzecie i tak się zaczęła wielkanocna przygoda. Jako pierwsze wyposażone w koszyczki, na poszukiwania udały się 3- i 4-latki, a następnie przyszedł czas na 5-,6-latki. Dzieci zajrzały w każdy zakamarek.  Nic nie umknęło ich uwadze! Pomimo napotkanych trudności, dzieci świetnie poradziły sobie ze znalezieniem wszystkich niespodzianek. Gdy wróciły zadowolone i szczęśliwe do sali, okazało się, że zajączek także, tam zostawił małe co nieco. Wszystkie dzieci wykazały się niesamowitym refleksem oraz sokolim wzrokiem. Niestety, albo stety żaden czekoladowy zając nie zdołał uciec. Dumne i zadowolone dzieci wróciły do domu z koszykami pełnymi smakołyków. Mamy nadzieję, że wielkanocny zajączek nie trafił do nas przez przypadek i za rok znowu nas odwiedzi. Będziemy czekać na niego z niecierpliwością. Dziękujemy za przysmaki i do zobaczenia, zajączku!

Wielkanoc tuż, tuż!

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Wesołego Alleluja!