Wycieczka do księgarni "Wena" - 6 latki 17.03

17 marca dzieci z grupy 6 latków udały się na wycieczkę do księgarni „Wena". Dzieci kształtowały postawę szacunku do zawodów innych ludzi. Co więcej, dowiedziały się co znaczy ekspozycja i jak powinna wyglądać. Pani chętnie wytłumaczyła dzieciom charakter swojej pracy i sposób gromadzenia książek. 6 latki słusznie zauważyły, że książki poukładane są tematycznie, a regały z książkami dla dzieci odnalazły bez większego problemu. Wspólnie ze swoimi paniami wybrały książkę do przedszkolnego kącika książki oraz niewielki globus, który również zapragnęły mieć w swojej sali. Najpiękniejsze baśnie trafiły w posiadanie grupy 6 latków, pozostało już tylko podejść do kasy i sfinalizować zakup. Pełne entuzjazmu i radości przedszkolaki wróciły do sali, gdzie zrobiły wspólne zdjęcie oraz uczciły udaną wycieczkę uroczystym odczytaniem jednej z baśni.