Góra gorsza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet - Ekoludki również wzięły udział w tym wydarzeniu. W miesiącu grudniu ruszyła w Przedszkolu Miejskim nr 3 Ekoludki akcja GÓRA GROSZA Każda drobna moneta mogła pomóc Twojemu koledze lub koleżance! Celem akcji była pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosił tyle, ile mógł. Wszyscy złączyliśmy siły i działaliśmy w myśl zasady:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."

Pamiętajmy, że decydując się na wrzucenie drobnej monety uczymy się empatii. Nasze przedszkole zebrało przez te zaledwie kilka miesięcy ładną sumę pieniędzy, bo aż 410 zł, które zostały wysłane pocztą do najbardziej potrzebujących. Ekoludki po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i pokazały, że drzemią w nich ogromne pokłady dobra, empatii i chęci niesienia pomocy innym. W przyszłym roku również pomożemy!

Organizatorem akcji jest: Towarzystwo Nasz Dom

Koordyntorem w przedszkolu jest : Magdalena Jarek- Rogowska