Mały Miś i tradycje Bożego Narodzenia

W połowie grudnia 2016 roku dzieci z grupy 5 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 Ekoludki w Kostrzynie nad Odrą wykonały 3 zadania w ramach projektu „Mały Miś i polskie tradycje Bożego Narodzenia". W ramach projektu dzieci ubrały choinkę przy wierszyku „Zaczarowane drzewko", nauczyły się misiowej kolędy „Nie płacz, nie płacz Jezu", która zostanie zaśpiewana na spotkaniu wigilijnym w przedszkolu , wykonały kartki świąteczne, które zostały wysłane do przedszkolaków i ich pań z grupy 16 oraz kartka dla Misiowej Mamy - pani Anety Konefał z życzeniami od Ekoludków . Przez cały grudzień poznawaliśmy tradycje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem, czego podsumowaniem będzie spotkanie wigilijne , które odbędzie się 22 grudnia w przedszkolu. Na wigilijnym spotkaniu zaszczyci nas swoją obecnością Miś "Ekoludek", którego wtajemniczymy w tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe . W projekcie chętnie uczestniczyły dzieci:-) W międzyczasie czytaliśmy opowiadania i wierszyki z książek wypożyczonych z Biblioteki Miejskiej „Krasnal"  nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Teraz wyczekujemy kartek z innych przedszkoli i nie możemy doczekać .W Sali w przedszkolu mamy przygotowaną mapę Polski na której wieszamy świąteczne kartki od „Misiowej rodzinki" Do Świąt - jesteśmy przygotowani i już nie możemy się doczekać.