Światowy Dzień Misia 25.11

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Nie ważne jak wygląda, najważniejsze, że ta najpopularniejsza zabawka jest kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W myśl idei Światowego Dnia Pluszowego Misia, tradycyjnie już, 25 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 3 obchodziliśmy ten dzień uroczyście i radośnie. Od samego rana każda grupa na swój sposób ugościła pluszowych przyjaciół. Każdy przedszkolak mógł w tym dniu przynieść swojego najukochańszego pluszaka. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, odgadywały nazwy znanych misiów, były piosenki w rytm których pląsały przedszkolaki wraz ze swoimi przytulankami, wiersze, zabawy, słuchanie opowiadań o bajkowych niedźwiadkach, wydzieranki, wyklejanki i lepienie z plasteliny. W taki sposób przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dzieci wraz z nauczycielkami najlepiej jak potrafiły zadbały o to, aby wszystkie misie czuły się wyjątkowo w tym szczególnym dniu. Co więcej, już od progu witały nas przedszkolne pluszaki, które zdobiły nasz holl wraz z wesołymi misiami wykonanymi różnymi technikami plastycznymi. Nie było końca w wymyślaniu pomysłów do zabaw. Były konkursy w którym dzieci rysowały misia z zamkniętymi oczami.

Światowy Dzień Pluszowego Misia nie bez kozery ma dla Ekoludków tak duże znaczenie. Grupa 5-latków weszła w tym roku w realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury", w związku z czym, aby ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dzieci odśpiewały piosenkę pt.: „Miały miś", której słowa napisała jedna z nauczycielek pani Ludmiła - uczestniczka niniejszego programu. Po uroczystym odśpiewaniu piosenki i licznych zabawach w sali, przyszedł czas na korowód misiów wokół przedszkola. Dzieci ze swoimi pluszakami pod pachą poszły na krótki spacer, aby każdy w okolicy wiedział jak ważny to jest dla nas dzień. Po wszystkich atrakcjach każde dziecko mogło przytulić się do swojego misia, doznać jego miękkości i ciepła oraz podzielić się z nim swoimi tajemnicami i przeżyciami. Bo przecież, jak mawiała popularna autorka książek dla dzieci Helena Bechlerowa: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś". Na koniec emocjonującego dnia, nie jeden pluszowy miś wyszeptał do ucha swojego właściciela... „szkoda, że kolejne Święto Pluszowego Misia będzie dopiero za rok..."