Sprzątanie Świata 21.09

Kolejny ważny dzień obchodzony przez „Ekoludki" z należytą uwagą i szacunkiem. Tym razem przedszkolaki uroczyście świętowały Sprzątanie Świata, które odbyło się w środę 21 września. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w pracach porządkowych zarówno na placu przedszkolnym jak i wokół niego. 3 i 4 latki odpowiedzialne były za ład i porządek na placu, natomiast dzieci starsze 5 i 6 latki zadbały, aby za granicami  przedszkola lśniło czystością. Sprzątanie Świata rozpoczęło się już o godzinie 9.30, kiedy to wszystkie dzieci dumnie wyruszyły z przedszkola trzymając worki i rękawiczki. Pomimo tak odpowiedzialnego zadania dzieciom również towarzyszyła świetna zabawa i przede wszystkim nauka. Ekoludki wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat segregacji śmieci i troską o naszą planetę. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na chwilę wytchnienia, podczas której dzieci bawiły się na placu przedszkolnym spontanicznie podejmując zabawy. Kolejny, ale nie ostatni raz Ekoludki udowodniły, że potrafią stanąć na wysokości zadania, a natura jest im bardzo bliska. Dzień pod hasłem „Sprzątanie Świata" możemy uznać za bardzo udany!