Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka "Na sportowo w Ekoludkach" 20.09

Jest taki dzień, który dla przedszkolaków jest dniem wyjątkowym, bo w całości należy do nich. Mowa tu o Dniu przedszkolaka, który przypada na 20 dzień września i ze zwykłej codzienności przedszkolnej przeradza się w ogrom zabawy, radości i szaleństwa. Ten jeden z najważniejszych dla przedszkolaków dni w roku, hucznie obchodzono w  Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki" w Kostrzynie nad Odrą. Zabawa zaczęła się o 9.30 na pięknie przygotowanym ,kolorowym placu zabaw.  Przybyli do nas w tak ważnym dniu przedstawiciele firmy Miejskich Zakładów Komunalnych z samym prezesem na czele. Uroczystość rozpoczęliśmy od podsumowania II edycji konkursu „Wszystkie kostrzyńskie dzieci segregują śmieci" oraz przekazania na ręce pani dyrektor nagrody za udział w niniejszym konkursie. Przedszkolaki zdobyły I miejsce zbierając przez cały rok plastikowe butelki i makulaturę. Co więcej za pieniądze zdobyte ze zbiórki odpadów kostrzyńskie dziecko dostało wózek inwalidzki. W ramach podziękowań za prezent jaki otrzymało przedszkole Ekoludki wręczyły samodzielnie wykonane prace plastyczne. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Kolejnym punktem programu były zawody sportowe, które rozpoczęły 5 i 6 latki. W tym samym czasie 3 i 4 latki dopingowały rywalizujące ze sobą starszaki w różnych konkurencjach sportowych. Po 5 i 6 latkach przyszedł czas na maluchy, które wcale nie wypadły gorzej od starszych dzieci i ze sportowym zacięciem pokonywały trudności i przeszkody w poszczególnych konkurencjach. Śmiechu i radości było co nie miara. Nauczycielki przygotowały dla dzieci wiele atrakcji i ciekawych konkurencji jak skakanie na piłkach, bieg przez tunel, bieg z piłeczką na łyżce, rzucanie woreczkami do celu oraz zbieranie piłeczek z kół na czas. Dzieci mogły sprawdzić również swoje umiejętności w konkurencjach dodatkowych jak skoki w workach czy przeciąganie liny. Podczas tego wyjątkowego dnia czas umilała nam wesoła muzyka obok, której żadne dziecko nie przeszło obojętnie. Wszyscy tańczyli przy największych przebojach podskakując i machając kolorowymi wstążkami. Dyskoteka okazała się również świetną okazją do wyłowienia przedszkolnych talentów. Sport, zabawa, śmiech, muzyka...czego jeszcze brakuje? Baniek! W powietrzu unosiły się robione przez panie kolorowe bańki mydlane., które dały dzieciom mnóstwo radości. Wydawałoby się, że to koniec atrakcji, ale na posterunku zameldowała się również Pani Anetka, która z niesamowitą precyzją i wyobraźnią pomalowała wszystkim dzieciom twarze i zamieniła nasze przedszkolaki w przeróżne stwory i postaci z ulubionych bajek i filmów. Były kotki ,pieski ,piraci ,pająki ,motylki i wiele, wiele innych. Przedszkolaki były zachwycone ogromem atrakcji jakie zastały na placu przedszkolnym. Punktem kulminacyjnym był przepiękny tort z owocami ,który wniosła pani dyrektor. Tort miał dwie race i to właśnie one podbiły serca dzieci, a wokół słychać było zachwyt i głośne: „łał!". Dzień Przedszkolaka przebiegł we wspaniałej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Zgodnie z powiedzeniem „Wszystko co dobre, szybko się kończy" ten wyjątkowy dzień dobiegł końca, a my już nie możemy doczekać się następnego!