21.09.2015r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 21.09.2015 po raz drugi w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pod hasłem "Kraina kreatywności". O godz. 10.00 wszystkie przedszkolaki spotkały się na przedszkolnym placu zabaw, gdzie powitała ich wesoła muzyka, a pani Edzia zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.Tego dnia dzieci miały wiele zabaw, konkursów i innych atrakcji. Zgodnie z hasłem dnia dzieci wykazały się własną pomysłowością mając do dyspozycji wiele artykułów plastycznych. Dzieci wykorzystując artykuły plastyczne malowały na sztalugach posługując się wałkami malarskimi, pędzlami, stemplami z warzyw, gąbkami, wacikami, stemplowały liście, malawały korę drzew. Bardzo ciekawe dla dzieci okazało się puszczanie baniek mydlanych. Dzieci wykorzystwały do tego sznurówki, druciki, ponacinane słomki, nitki, duże i małe bańki. Przedszkolaki chętnie lepiły też z masy solnej. Wałkowały ciasto, wycinały foremkami i ugniatały różnorodne kształty, lepiły ciekawe postaci. Chętnie również korzystały z różnorodnych instrumentów tworząc przy tym muzykę. Wystukiwały rytmy do granych melodii i śpiewanych piosenek przez dzieci. Dzieciom podobało się rysowanie kolorową kredą po chodniku. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki.
Na koniec tak kolorowego i ciekawego dnia Ekoludki posadziły na przedszkolnym trawniku żółte i fioletowe krokusy, które wiosną będą zdobić przedszkolny plac.
Z wykonanych prac plastycznych zorganizowano wystawę dla rodziców. Wystawa była ciekawym końcowym efektem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to dla nas duża satysfakcja. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.