20.06.2015r. - EKOLUDKOWY PLAC ZABAW

W sobotę 20 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim Nr3 "Ekoludki". Nowe, kolorowe ale przede wszystkim bezpieczne miejsce zabaw dla kolejnych pokoleń dzieci, powstało dzięki zaangażowaniu pracowników firmy Teleskop Sp.z o.o. oraz wsparciu Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą. W ramach inwestycji zbudowane zostało także zadaszenie na tarasie dzięki wsparciu firm: K-S SSE S.A., Drewform, Bankowi GBS oraz osobom prywatnym. Dzięki osobistemu wsparciu burmistrza miasta Andrzeja Kunta udało się również cały teren ogrodzić. Przypomnijmy, że to już czwarty przedszkolny plac zabaw zmodernizowany przez firmę Teleskop.

Rozpoczynając uroczyste otwarcie placu zabaw dyrektor Przedszkola Regina Szczepankiewicz przypominała, że jego modernizacja trwała zaledwie kilka tygodni. Pod czujnym okiem Marioli Makowskiej z firmy Teleskop prace szły szybko sprawnie i bez większych problemów. Tradycyjnie już firma zmodernizowała istniejące wyposażenie placu, ale także dodała wiele nowych elementów jak: domki hobbitów, zamek, huśtawki ważki, huśtawki wiszące, bramki do piłki nożnej, kosz do gry w koszykówkę oraz usypała górkę, która zapewne przyda się zimą. Wymieniono także ławki i generalnie taki był zakres prac projektowych, ale dzięki staraniom R. Szczepankiewicz zrobiono o wiele więcej. Dzięki wsparciu kostrzyńskiego magisteriatu na czele z Panią Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki Marzeną Brenk-Sułkowską udało się wykonać dodatkowe huśtawki, karuzelę i ustawić tablice do rysowania. Cały teren rekreacyjno-sportowy wokół przedszkola zyskał również ogrodzenie, dzięki czemu jest on teraz niezwykle bezpieczny. Pani Dyrektor idąc za ciosem postarała się także o sponsorów na zadaszenie tarasu, które okazało się niezwykle przydatne już podczas otwarcia - pogoda była wszak tego dnia bardzo kapryśna. Kończąc swoje przemówienie R. Szczepankiewicz słusznie zauważyła, że „Państwa ogromne zaangażowanie w tym zakresie, jest godne podziwu i zasługuje na najwyższe uznanie. To dzięki Waszej inicjatywie, środkom finansowym i ciężkiej pracy możliwe było zrealizowanie tej inwestycji. (...) Cieszymy się, że w naszej społeczności są ludzie, którym nie jest obojętny zdrowy i bezpieczny rozwój dzieci."

Po uroczystym przemówieniu wręczono podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Po programie artystycznym, który zaprezentowały „Ekoludki" ze wszystkich grup wiekowych, R. Szczepankiewicz oraz przedstawiciele firmy Teleskop przecięli symboliczną wstęgę otwierając tym samym plac zabaw! Rozpoczęła się zabawa, która mimo przelotnych opadów deszczu trwała przez kilka godzin. Całe rodziny w doskonałych nastrojach bawiły się na nowym placu zabaw, na który tego dnia przybyła grupa cyrkowa, która zapewniła moc dodatkowych atrakcji: watę cukrową, różnorodne przedmioty z balonów, chodzenie na linie, zabawy z chustą, żonglerkę czy zabawy z bańkami mydlanymi. Na okolicznościowej wystawie można było także zobaczyć, jak bardzo zmienił się plac zabaw. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek, słodkości i napoje, zatem pomimo kaprysów pogody było głośno, kolorowo i radośnie. Sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszyły się nowe i odnowione elementy placu zabaw dzieci zaakceptowały te zmiany a pytane czy im się podoba odpowiadały tylko, że „nie mają teraz czasu, bo muszą się bawić". Czy może być lepsza rekomendacja?