21.05.2015r.- Wizyta marynarza w Ekoludkach pod hasłem „Niezwykłe zawody naszych rodziców „

21.05.2015r.  Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki„ odwiedził niezwykły gość. Był to pan Jarosław Marczewski - inżynier nawigacji, na statku gdzie jest pierwszym oficerem .To tata Michała z grupy 5-latków. Opowiedział dzieciom o swojej pracy i miejscach, które odwiedził podróżując na statku. W marynarskim mundurze, w oparciu o prezentację multimedialną opowiedział przedszkolakom o ciekawostkach związanych z pracą na morzu. Była to opowieść bardzo interesująca. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pamiątki z morskich podróży, zapoznały się z budową statku. Zobaczyły jak wiąże się podstawowe węzły niezbędne w codziennej pracy marynarza. Ogromne statki na zdjęciach wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki były zachwycone opowieściami i po spotkaniu większość wyraziła chęć zostania marynarzem.

Dziękujemy panu Jarosławowi i z wielką radością spotkamy się ponownie .