Ekoludki włączyły się w akcję Misie dla Misi

logo2.png
Ekoludki wspierają Misię w walce z

białaczką

Czy malowanki mogą uratować życie? Te stworzone z myślą o czteroletniej Michalince jak najbardziej. Podczas gdy jedna część kolorowanki ma sprawić radość Misi - druga z informacją o sposobach pomocy ma trafić do rodziców uczniów. Wszystko po to by zebrać milion złotych na leczenie walczącej z białaczką dziewczynki.
W wielkie malowanie zaangażowały się Ekoludki .

Chemioterapie i przeszczep szpiku nie pokonały choroby. Dziewczynka dzielnie walczy, ale coraz częściej pyta, kiedy wyzdrowieje... Jedyną nadzieją dla 4-latki jest leczenie za granicą. Terapia w Austrii czy we Włoszech może kosztować nawet milion złotych. Na zebranie tej kwoty rodzina Misi ma zaledwie dwa tygodnie. NFZ nie pomoże.

Pomogą za to bajkowi przyjaciele dziewczynki, Teofil, Tosia i Tymek oraz ludzie dobrej woli, którzy włączą się w akcję malowania misiów.
Dziś do akcji włączyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki. Jedna część malowanki została wysłana do Fundacji „Zawsze Kolorowo" i zostanie wykorzystana do stworzenia najdłuższego na świecie łańcucha dobroci rozciągniętego wzdłuż Wisły 14 czerwca w Warszawie. Drugą pięknie pokolorowaną malowankę - z informacją jak pomóc dziewczynce - dzieci przekazały swoim rodzicom.
Misiu trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy Ci dużo zdrówka 