29.04.2015 - "Ekoludki " na wycieczce w pasiece

Promując w bieżącym roku szkolnym zdrowy styl życia i działania pro - zdrowotne, dnia 29.04.2015 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Ekoludki" odwiedziły Skansen - Pasiekę Dydaktyczno - Hodowlaną w Kostrzynie nad Odrą, którą prowadzi pan Marian Grzywacz z małżonką.
Dzień wcześniej dzieci poprzebierane za pszczółki przywitały gościa w przedszkolu pana Piotra Butylińskiego, który opowiadał o pszczołach i wartościach odżywczych miodu.
Na wycieczce dzieci miały możliwość dowiedzieć się ciekawostek na temat życia pszczół, jak powstaje miód, posmakowały różne gatunki miodów, dostały figurki woskowe. Przy upieczonych kiełbaskach na ognisku wszystkie przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że jest to "super miejsce".
W imieniu dzieci i kadry przedszkola serdecznie dziękujemy Państwu Grzywacz za bardzo miłe przyjęcie dzieci w Skansenie. Pasja z jaką opowiada pan Marian o pszczołach, pozyskiwaniu miodu utwierdza, że warto było zobaczyć takie miejsce.