22.04.2015 - DZIEŃ ZIEMI W EKOLUDKACH

22.04.15r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" obchodziliśmy "Dzień Ziemi". W tym dniu, wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono.Tydzień kwietniowy upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem: "Ekologia". We wszystkich grupach wiekowych prowadzone były w tym czasie zajęcia, które miały na celu wzbogacić i utrwalić wiedzę dzieci na temat ekologi . I punktem obchodów "Dnia Ziemi" było sadzenie krzewów forsycji w otoczeniu przedszkola. Od tej pory Ekoludki opiekują się swoimi krzewami. Następną atrakcją tego dnia był bieg uliczny nadzorowany i kontrolowany przez Naszą Kostrzyńską Policję, za co serdecznie dziękujemy policjantom. Bieg miał na celu preferowanie nawyku zdrowego stylu życia. Po biegach wszystkie dzieci utworzyły korowód i przemaszerowały przy dzwiękach grzechotek z kolorowymi balonami i ekologicznymi transparentami ulicami miasta. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały odznakę ""Wysportowanego Ekoludka". Na koniec tradycyjnie posprzątliśmy teren wokół przedszkola.