20.03.2015r. - "ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO"

Dnia 20.03.2015 r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki", dzieci żegnały zimę, jednocześnie witając wiosnę. Uroczystość rozpoczęliśmy konkursem recytatorskim o tematyce zimowo-wiosennej, w której udział wzięły przebrane za bociany, żaby i motyle Ekoludki. Reprezentanci każdej grupy zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami i gromkimi brawami. Po zakończeniu konkursu wszystkie grupy ruszyły pochodem ulicami naszego miasta, trzymając w dłoniach głośne instrumenty i kolorowe wstążki. Zgodnie z wieloletnią tradycją wśród wszystkich dzieci nie mogło zabraknąć Marzanny. Spacerując dzieci śpiewały piosenki ciesząc się z nadejścia wiosny.

Tegoroczny obchód urozmaiciło nam bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne, jakim jest zaćmienie słońca. Powstaje ono wówczas, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przesłaniając światło słoneczne. Wszystkie Ekoludki zaopatrzone w folie ochronne z wielkim zainteresowaniem mogły podziwiać efekty tego niezwykłego zdarzenia.