Program Rekomendowany "Bajki o Emocjach"

Program Rekomendowany "Poruszające Bajki o Emocjach" - CDP Wieliczka - w miesiącu - październik.

Warsztaty miały miejsce w naszym przedszkolu i składały się z 10 spotkań (po 45minut); prowadzone były przez dwójkę trenerów.

Dedykowane były dla dzieci, ale także było organizowane spotkanie z rodzicami i nauczycielami.

Cel programu: radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, sygnalizowanie swoich odczuć i potrzeb,

nawiązywanie i utrzymywanie zdrowych relacji z rówieśnikami, wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych.

Wsparciem były instrumenty: bębny, kalimby, tingsze, gongi, kubki burzowe;

dzieci miały okazję je zobaczyć i użyć w odpowiednim momencie; a także naklejki i kolorowanki.

Tematy spotkań:

1. Po co są emocje?

2. Frustracja.

3. Złość.

4. Rozczarowanie i wdzięczność.

5. Strach.

6. Smutek.

7. Wstyd.

8. Duma.

9. Zazdrość.

10. Radość.

Program poruszył bardzo ważny temat: EMOCJE.

Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o emocjach.