„Niech żyje Polska!”

W dniu 4 listopada nasze 6 latki odwiedzili uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 2. W ramach współpracy w bieżącym roku szkolnym Ekoludki mają w planach spotykać się z uczniami klasy VI i VIII , aby podejmować wspólne, ciekawe działania. Wśród uczniów szkoły podstawowej znajdują się również absolwenci naszego przedszkola, dlatego też każde ze spotkań ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych przedszkolaków, jak i dla uczniowskich starszaków. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 6 latki wraz z uczniami VI klasy postanowili spotkać się i wspólnie przypomnieć sobie dzieje Polski. Podczas, gdy uczniowie szkoły podstawowej odczytywali legendę o „Lechu, Czechu i Rusie", 6 latki uważnie słuchały i starały się zapamiętać najważniejsze szczegóły z historii naszego Kraju. Uczniowie sprawnie i bez zbędnej zwłoki sprawdziły naszych wychowanków zadając im kilka pytań. Okazało się, że Ekoludki znały odpowiedzi na każde pytanie, dlatego szybko przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej techniką orgiami z kółek. Praca nosiła nazwę „Flaga Polski" i zdobiła hol Przedszkola!