Zajęcia otwarte - 4latki

„Mali konstruktorzy"

W grupie 4 - latków odbyły się zajęcia dydaktyczne ze słomkami konstrukcyjnymi. Celem tych zajęć było rozwijanie zainteresowań matematycznych, konstrukcyjnych, technicznych, uczenie prawidłowego i bezpiecznego zachowania się podczas zabawy oraz integracja grupy. Dzieci ze słomkami konstrukcyjnymi uczestniczyły w zabawie „Tęcza kolorów", gdzie utrwalały sobie kolory i liczenie w zakresie do 6. Kolejną zabawą była  „Mali konstruktorzy" podczas, której dzieci układały różne budowle, pojazdy przestrzenne według własnego pomysłu. Podczas tych zajęć dzieci poznały i następnie starały się ułożyć różne figury geometryczne oraz przestrzenne. Zabawy ze słomkami konstrukcyjnymi mają wiele możliwości edukacyjnych, rozwojowych i pozwalają doskonale realizować twórcze pomysły. Zabawy takie doskonale rozwijają małą motorykę każdy uchwyt słomki i próba łączenia trenuje nawyk prawidłowego chwytu i przygotowuje  dziecięce dłonie do nauki pisania. Co więcej dzięki tego typu zajęciom dzieci poprawiają swoją koordynację wzrokowo-ruchową i wzbogacają wyobraźnię.