Zajęcia otwarte - 6 latki

Scenariusz zajęć otwartych 15.06.2021

Temat: Rytmiczne zabawy kolorami.

Cel główny: dziecko doskonali umiejętności rytmiczne

Cele szczegółowe:

-dziecko integruje się z grupą

-dziecko wyklaskuje rytm do piosenki

-dziecko usprawnia motorykę całego ciała

-dziecko zapamiętuje sekwencję ruchów i wykonuje je odpowiednio do rytmu

-dziecko współdziała w grupie wykonując wspólnie zadanie

Środki dydaktyczne:

-piosenki, koła, bańki mydlane, barwniki spożywcze, duży arkusz papieru

Przebieg zajęć:

1. Zabawa integracyjna do piosenki „Niewiele do szczęścia potrzeba nam". Dzieci maszerują w kole w rytm piosenki, unosząc wysoko kolana, następnie naśladują lecący samolot. Podczas refrenu schodzą się do środka wyklaskując rytm.

2. Zabawa do piosenki „Osiem kratek" (ja wykorzystałam koła)  - dzieci słuchają słów piosenki i wskakują w odpowiednim rytmie do kółek oraz wykonują sekwencję ruchów: wskakują do pierwszego koła, w drugim rozkładają ręce w bok, w trzecim robią przysiad, w czwartym wyciągają do przodu łokcie, w piątej stają na baczność, w szóstej próbują chwilę zasnąć, w siódmej klepią się w czoło, w ósmej robią obrót.

3. „Kolorowe kulki" - zabawa z wykorzystaniem baniek mydlanych z barwnikami spożywczymi. Dzieci dmuchając bańki na arkusz papieru tworzą kolorowe kule oraz „rozpryski".