Dni tygodnia

1."Dni tygodnia" - zabawa integracyjna.
Określ głoski w nagłosie następujących słów: deszcz, słońce, burza, tęcza. Następnie pląsaj swobodnie podczas muzyki, na przerwie podaj wyraz zaczynający się na głoskę podaną przez rodzica.
Zastanów się jak wygląda Twój tydzień - narysuj "Twój kalendarz". Po kolei nazwij dni i napisz albo narysuj co zaplanowałeś na poszczególne dni pierwszego tygodnia wakacji!

Przygotuj karty pracy (Plac zabaw) strona 41:
A - połącz w pary obrazek z cieniem, odszukaj i odczytaj litery i utwórz z nich wyrazy.
B - uzupełnij ilustracje symbolami pogody, odczytaj nazwy dni tygodnia.

3. ,,Jak powstaje tęcza ? zapraszam na prezentację (Tarnowskie przedszkole Montessori ) / YouTube
- przypomnimy sobie w jakich okolicznościach powstaje na niebie tęcza
- jakie kolory ma tęcza ?
- jak w domowych warunkach zrobić tęczę (doświadczenie z cukierkami skittles ) *zabawę tą możesz wykonać jak zgromadzisz produkty
# przygotuj kartę pracy, str 41 (obie strony ), kredki
a) połącz sylwety chłopców z ich cieniami
b) odczytaj litery na obrazkach, jaki wyraz powstanie z ułożonych liter, otocz w pętelkę
c) rozpoznaj na obrazku symbole pogody, które mogą wystąpić latem
d) pod każdą ilustracją narysuj właściwe symbole wybrane z ramki.

Milczenie jest złotem,
niech więc mówią kwiaty :
każde mądre dziecko
słucha swojego Taty.
Wszystkim Tatusiom z grupy 6- latków z okazji Święta - Dnia Taty życzę wszystkiego dobrego !
Pani Karina

Powodzenia!