Wakacyjne marzenia

Witamy serdecznie!Zaczynamy ostatni tydzień naszej przygody na odległość. Tradycyjnie w poniedziałek zaczynamy ćwiczeniami gimnastycznymi. Jeśli jesteś spryciarzem i lubisz wyginać śmiało ciało ten filmik jest dla Ciebie! Wysłuchaj bajki o Kotku Szczęściarzu i spróbuj naśladować jego ruchy - gwarantuję, że będziesz się wspaniale bawić!

Zapraszamy także do zabawy paluszkowej "Jedziemy pociągiem" (Magdalena Ledwoń). Zaproś rodzica i ruszajcie do zabawy.
Do wagonu wsiądźmy,/rodzic z dzieckiem siadają w siadzie skrzyżnym naprzeciwko siebie/

bardzo mili bądźmy./uśmiechają się do siebie/

Pięknie was witamy,/chwytają się za prawe dłonie/

grzecznie się kłaniamy./lewymi dłońmi wykonują gest ukłonu/

Podróż na nas czeka,/machają na pożegnanie prawą ręką/

długa i daleka./machają lewą ręką/

Bilety już mamy, w drogę więc ruszamy!/wykonują „młynek" palcami wskazującymi swoich dłoni/

W dalekiej podróży czas się bardzo dłuży.../stukają paluszkiem o nadgarstek niczym w zegarek na rękę/

Ale wśród kolegów czas nie zwalnia biegu./naprzemienne szybkie ustawianie w parze pięści na pięści/

Na zakończenie posłuchajcie opowiadania, które jest w załączniku i spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Powodzenia.

wakacyjne marzenia - opowiadanie

• Czym pachniało powietrze, kiedy dzieci odpoczywały na kocu na przedszkolnym podwórku?

• Do jakiego gorącego kraju chciałaby pojechać Kasia?

• Jakie informacje o wakacjach w Egipcie przekazały sobie dzieci?

• Co dzieci chciały zobaczyć i robić na rajskiej wyspie?

• A jakie wakacyjne marzenia miał Kacper?

• Jak myślicie, dlaczego chłopiec nie marzył o dalekich