Wakacyjne rady

1."Zabawa lusterkami" - eksperyment.
Przygotuj: przezroczystą miseczkę z wodą, lusterko, latarkę i białą kartke.

Nalej wody do miski i włóż do środka lusterko, tak by opierało się o ściankę miski. Nastepnie skieruj światło latarki na część tafli znajdującej się pod wodą. Na kartce trzymanej za latarką obserwuj tęczę.

Przygotuj karty pracy ( Plac zabaw,): wykonaj doświadczenie wg instrukcji na stronie 40 A i B.

2. ,,Wakacyjne rady " - zapraszam dzisiaj na prezentację Bezpieczne wakacje / YouTube
- przypomnimy sobie cenne rady podczas pobytu nad wodą
a) nie wolno skakać z pomostów do wody
b) kąpiemy się na plaży strzeżonej
c) nie oddalamy się od rodziców
d) ochraniaj głowę, ciało przed promieniami słonecznymi
e) nie wchodź do wody zaraz po jedzeniu
f) zanim wejdziesz do wody niech rodzi sprawdzi sprzęt do pływania
g)nie oddalaj się z nieznaną Ci osobą
h ) wchodź do wody powoli
- jeśli odczytane zostały rady, zapraszam wszystkich do kuchni, przygotujemy pyszną lemoniadę : potrzebna będzie woda niegazowana, cytryna, truskawki *owoce, jakie są w domu, jakie lubisz, dzbanek. Umyj owoce, do dzbanka wlej wodę, dodaj ulubione owoce, sok lub plastry cytryny (rodzic pokroi); możesz dać listki mięty, do smaku miód. Jeśli lemoniada gotowa zapraszam na ćwiczenia z jogą.

3. ,,Joga dla dzieci'' Rozwój psychosomatyczny i emocjonalny dziecka / YouTube
# do zabawy można wykorzystać kari matę, lub ćwiczyć na dywanie; wygodny nie krępujący strój
Słuchaj uważnie bajki, wycisz się i zrelaksuj; ćwicz razem z prowadzącą zabawę.
Na zakończenie zapraszam na szklankę domowej lemoniady, samodzielnie zrobionej .
Miłego dnia !

Powodzenia!