Tato, zbliża się lato

1. ,,Tato , zbliża się lato ''  - zapraszam do zabaw przy piosenkach
# do zabawy potrzebne będą gazetki sklepowe,
- czy lubisz lato ?
- wymień cechy charakterystyczne dla lata   ?    (słońce, truskawki, motyle, zielona trawa, zielone liście na drzewach, owoce w ogrodzie, wakacje, różnobarwne kwiaty, długie dni ... )
- posłuchaj piosenki ,,Tato , już lato"

- zapraszam do zabawy ruchowej : rozłóż na całym pokoju gazetki sklepowe, pojedyncze kartki ; zrób między nimi odstępy; przemieszczaj się po nich ,,z kamyczka na kamyczek"
- do następnej zabawy wykorzystamy gazetki, zrób z nich kule papierowe, poproś rodzica o kosz, lub miskę do której będziesz wrzucał kule papierowe z pewnej , wyznaczonej odległości * możesz do zabawy zaprosić rodzica, rodzeństwo ; policz, kto ile wrzucił kul
- zrób mały przerywnik : trzeba posprzątać, papier( gazetki) do segregacji ; pamiętasz do jakiego śmietnika wrzucamy papier
- czy lubisz wycieczki rowerowe ?
- jak, powinno przygotować się dziecko na wycieczkę rowerową ?  (pod okiem rodzica )
- posłuchaj piosenki ,,Wesoła załoga - Rowerowy wyścig"

- czy wszystkie akcesoria na rower posiadasz ?
- czy dzieci mogą same jeździć po ulicy ?
- na koniec ułóż zdanie z wyrazów : Mój pędzi niczym rower wiatr.    (Mój rower pędzi niczym wiatr.)

2. ,,Wakacje w naszym mieście "  - praca plastyczna
- posłuchaj piosenki ,,ZoZi - Bezpieczne Wakacje "

- jak nazywa się nasze miasto ?
- co można robić w naszym mieście w czasie wakacji ?
- zaprojektuj kartkę ,,Nasze miasto " ; technika pracy dowolna (pomyśl przez chwilę, gdybyś chciał (a)wysłać taką kartkę, co by na niej mogło być ; rozmawialiśmy wiele razy o tym - gdzie zaprosiłbyś kolegę, koleżankę ).

3." Pociągiem przez Polskę "- zapraszam Was na wycieczkę, wykonujcie ruchy zgodnie z poniższym tekstem:

Wyobraźcie sobie, że za chwilkę wybieramy się na długą wycieczkę. Najpierw musimy zapakować nasz niewidzialny plecak w potrzebne nam rzeczy: zabieramy ubrania, buty,.jedzonko, aparat i lornetkę (udajemy, że wkładamy te rzeczy do plecaka). Uwaga, wyruszamy (maszerujemy!) Najpierw jedziemy w góry, musimy się na nie wspiąć (wspinamy się na palce i wyciągamy ręce do góry). Mamy bardzo ciężki plecak, więc kosztuje nas to dużo siły (głośno oddychamy). Teraz nad morze, musimy przepłynąć kawałek (machamy rękoma jak żabki). Następny przystanek to wieś, kosimy trawę i karmimy koniki i krówki (udajemy koszenie trawy, podawanie jedzenia). Po takiej wycieczce wracamy do domu (maszerujemy), zdejmujemy ciężki plecak (udajemy, że to robimy). Kładziemy się na dywanie i głęboko oddychamy odpoczywając.

Przygotuj karty pracy (Plac zabaw) i wykonaj stronę 42 A i B.
Powodzenia!

Twórczej i barwnej zabawy życzę !