Latawce

Dzisiaj na początek proponuję zabawę logopedyczną, która usprawni Wasze narządy mowy, a więc: język, wargi i żuchwę. Rodziców proszę, aby zademonstrować dzieciom jak należy prawidłowo wykonać dane ćwiczenie, kilkakrotnie je powtarzając.

Stańcie przed lustrem i słuchając krótkiego opowiadania, które przeczytają Wam Rodzice, wykonujcie polecenia zgodnie z poniższą instrukcją.

Język wyruszył w podróż dookoła świata (rysujcie koła językiem, po górnej i po dolnej wardze).

Wędrował przez góry i doliny (unoście język za górne i za dolne zęby), a potem wspiął się na wysoką górę (czubkiem języka dotykajcie do górnego wałka dziąsłowego).

Kiedy z niej zszedł, zobaczył gromadkę dzieci i przywitał się z każdym osobno (dotykajcie językiem każdego zęba osobno na górze i na dole).

Potem długo płynął łódką i machał wiosłami (przesuwajcie język do prawego i do lewego kącika ust).

Na koniec wsiadł do samolotu, który leciał wysoko nad chmurami (przesuwajcie język po górnej wardze), aż wreszcie wylądował na ziemi (chowajcie język za dolne zęby).

Zabawa matematyczna „Moje zabawki" - klasyfikowanie przedmiotów według określonych cech.

Rodzic z tasiemki/sznurka układa na dywanie kształt koła i mówi:

- Zapraszam do koła  zabawkę w kolorze czerwonym ( lub w innym kolorze)- dziecko wyszukuje wśród swoich zabawek właśnie taką, przynosi do rodzica i wkłada do koła.

- Zapraszam do koła zabawkę drewnianą - dziecko wyjmuje z koła zabawkę poprzednią, odkłada ją na miejsce i szuka zabawkę drewnianą, przynosi ją i wkłada do koła, i tak analogicznie z każdą zabawką.

- Zapraszam do koła zabawkę dużą plastikową

- Zapraszam do koła zabawkę miękką i brązową

- Zapraszam do koła zabawkę miękką i dużą.

- Zapraszam do koła zabawkę małą z kołami  itp.

Karta pracy: Latawce- rysowanie po śladzie

Dla chętnych dzieci: gry interaktywne Zabawki, Dzieci świata, dostępna w linku