"Mój portret"

1. Zapraszam na prezentację multimedialną ,,Prawa dziecka" (SPn24) / YouTube
* proszę dzisiaj o pomoc jednego z rodziców, aby pomogli w odczytywaniu plansz, będę dumna jak sam (sama) spróbujesz czytać
- przypomnij , jakie znasz prawa dziecka
- osłuchaj się z pojęciami Konwencja Praw Dziecka, Rzecznik Praw Dziecka
- w kartach pracy na stronie 30 znajduje się numer do Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 (pod tym numerem możemy zwrócić się o pomoc, spróbuj go odczytać)
- posłuchaj piosenki ,,Jesteśmy dziećmi " Śpiewające Brzdące piosenki dla dzieci / YouTube
- pamiętaj również, że prawa łączą się z obowiązkami: pamiętasz jakie mieliśmy obowiązki w przedszkolu ?
- w porozumieniu z rodzicami : masz prawo zaproponować, jak spędzicie jutrzejszą sobotę !

2. Dzisiejszych zabaw z rodzicem jeszcze nie koniec, nie , ,zapraszam na zabawy ruchowe JK Sport Zabawy z dzieckiem w domu. Odc.3 / YouTu
( no ale w razie zajęć zastąpić rodzica może rodzeństwo ).
Wygodny strój i dobry humor sprawi, że przez dalszą część dnia uśmiech będzie na twarzy. MIŁEGO DNIA !

3."Mój portret"- zabawa manualną.
Uszykuj białą kartkę A4 i kredki ołowkowe.

Następnie przyjrzyj się swojej twarzy w lustrze (zwróć uwagę na kolor włosów, oczu) i narysuj swój portret.
Postaraj się zająć całą kartkę.

Przygotuj karty pracy (Plac Zabaw) i wykonaj strony: 31b i 33 A i B.
Powodzenia i miłego weekendu!