Co lubią dzieci

1. Zanim zaproszę Was do zabawy matematycznej pragnę złożyć Wam Drogie dzieci z okazji Waszego Święta - Dnia Dziecka serdeczne życzenia, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej ! Mam nadzieję, że wczorajszy dzień był pełen niespodzianek, a czas spędzony z rodziną w tak piękny słoneczny dzień był udany.
Pani Karina
To co, zapraszam do zabawy ,,CO LUBIĄ DZIECI".
# przygotuj do zabawy kredki, ołówek, karta pracy Plac zabaw str 30 b, kartoniki na których napisz cyfry od 1 do 10, znak dodawania, odejmowania, znak równości (na jednym kartoniku jedna cyfra, znak ), ulubione zabawki, owoce
- idź do kuchni i zobacz ile jest owoców w dzisiejszym dniu, przelicz, napisz cyfrę na kartoniku (kartce) * rodzic będzie kontrolował Wasze poczynania
- czy otrzymałeś wczoraj słodycze? Policz je, zapisz na kartoniku odpowiednią cyfrę
- a teraz ułożymy działania : weź trzy pluszaki dodaj sześć klocków. Ile razem będzie zabawek? Ułóż pod zabawkami kartoniki z cyframi (3+6=9 )
- a teraz zapraszam do wysłuchania piosenki ,,Jeden, dwa i trzy "

- przygotuj kartę pracy : naklej nalepki w rzędach według kodu

- przeczytaj treść zadania, narysuj w ramce właściwe zabawki, oblicz, zapisz działania matematycznie.

2. ,,Pożegnamy przedszkole " - nauka piosenki

- posłuchaj uważnie piosenki, o czym jest piosenka

- przypomnij, jak nazywa się nasze przedszkole ?
- pamiętasz adres przedszkola ? (Niepodległości 19)
- jak nazywa się nasze miasto ?
- do jakiej Szkoły zapisali Cię rodzice
- zapraszam do zabawy przy piosence ,,Pożegnamy przedszkole"; maszerujemy po pokoju, naśladujemy słowa ruchem, śpiewaj razem z dziećmi przynajmniej refren
- poproś rodzica, aby udostępnił Ci galerię zdjęć z naszego przedszkola do obejrzenia / miło będzie powspominać. Miłego dnia!

3."Kto Cię zawołał?" - zabawa słuchowa.
Poproś domowników, aby z ukrycia nawoływał Cię - a Ty spróbuj odgadnąć, kto Cię zawołał. Imię osoby, która Cię zawołała postaraj się:
- podzielić na sylaby i policzyć je
- wyodrębnić pierwszą i ostatnią główkę

Wykonaj karty pracy (Plac zabaw) - strona 32 a i b.
Powodzenia!