Majowe zabawy

Witajcie dzieci!

1. Na początek zabawa ruchowa:

• „Śniadanie dla rodziców"- zabawa z elementami równowagi z użyciem łyżki i piłeczki „Przenosimy jajko".
• „Krok do przodu, krok do tyłu" - zabawa rozwijająca koncentracje uwagi (wg instrukcji rodzica).

2. Teraz czas na zabawę sensoryczną  „Magiczne pudełko" - odgadywanie przedmiotów tylko za pomocą zmysłu dotyku.
Do zabawy potrzebujecie: dwa koszyczki, dwa kawałki materiału z wyciętym otworem na dłonie, dwie gumki recepturki do zamocowania materiału i kilka różnych przedmiotów po dwie sztuki każdy, tak aby w jednym i drugim koszyczku umieścić takie same przedmioty. To mogą być dwie szyszki, dwie muszelki, samochodziki, ludziki, koniki, wata, klocki, piłeczki, łyżki itp. Wszystko należy wrzucić do koszyczków, zakryć je materiałem i za pomocą dotyku próbować odszukiwać dwa takie same przedmioty. (zdjęcie w galerii)

3. Zabawa matematyczna  "Gra planszowa na dywanie"

karta pracy