Logopedyczne koła

ZABAWA RUCHOWA "LOGOPEDYCZNE KOŁA" - CZ II.

PLUS DMUCHAJKA PEŁNA BANIEK

Dziś druga część materiałów dla dzieci z zabawą "Logopedyczne koła".

Zapraszam dzieci, które ćwiczą ze mną:
- głoski szumiące w połączeniu, czyli SZ, Ż, CZ, DŻ;
- głoskę SZ;
- głoskę CZ;
- głoski ciszące w połączeniu, czyli Ś, Ź, Ć, DŹ.

Jak się bawić?
Wydrukuj i wytnij koła z załączników z Twoją głoską. Rozłóż je na dywanie, w większej odległości od siebie. Poproś rodzica o włączenie Waszej ulubionej, rytmicznej piosenki. Gdy muzyka będzie grać, tańcz, lub skocznym krokiem poruszaj się w obszarze porozkładanych na dywanie kół. Gdy jednak w pewnym momencie rodzic wstrzyma muzykę, Ty szybciutko podnieś jedno z kół, nazwij przedmiot jaki na nim się znajduje, pamiętając oczywiście o prawidłowej wymowie Twojej głoski. Następnie rodzic ponownie włącza muzykę. Baw się w taki sposób do momentu zebrania wszystkich kół. Powodzenia! :)

A dla wszystkich małych i dużych przesyłam link do filmu, dzięki któremu z logopedą Elżbietą Kud-Czupir, wykonacie dmuchajkę, która da Wam wiele radości :)

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3