Atrakcje w naszym przedszkolu

1) Imprezy i uroczystości - przez cały rok w naszym przedszkolu organizujemy sprzątanie Świata, przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, konkursy rodzinne i wizyty ciekawych gości (policjanta, lekarza, stomatologa, weterynarza, strażaka). Wspólnie świętujemy Dzień Przedszkolaka, Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy z wodzirejem, Dzień Babci i Dziadka, Powitanie Wiosny, dzień Ziemi, Dzień Wody, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka i pożegnanie z przedszkolem przez grupy najstarsze.
Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym. Prowadzimy "zajęcia w terenie" biorąc udział w eko-lekcjach w CZG 12 i zajęciach bibliotecznych, a także odwiedzając zakłady opieki zdrowotnej, jednostkę straży pożarnej, komisariat policji i itd.
Organizujemy wycieczki do dalszego i bliższego środowiska naturalnego: Muzeum Łąki w Owczarach, CZG 12 w Długoszynie, Stary Kostrzyn, Domek Myśliwski „Rapaczówka" itp.
Wychowankowie nasi biorą udział w licznych konkursach i przeglądach organizowanych przez przedszkole, środowisko lokalne, regionalne i ogólnopolskie. Uczestniczymy m.in. w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Miasta, Powiatowym Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczna zerówka", Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, miejskim i wojewódzkim konkursie plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa" itd.

2) Bajkowe Koncerty (kilka razy w roku) - porywający spektakl muzyczno- multimedialny dedykowany dla dzieci w wieku przedszkolnym, będącymi fanami najpopularniejszych animowanych bajek i ich tytułowych piosenek.

3) Innowacje i projekty edukacyjne - realizowane są w przedszkolu od wielu lat. Proponowane tematy i realizowane zadania w innowacjach i projektach wybiegają treściami poza podstawę wychowania przedszkolnego i są realizowane za zgodą i przy współudziale rodziców. Podczas realizacji innowacji i projektów dzieci zdobywają nowe doświadczenia, uczestniczą w różnorodnych przedsięwzięciach, które poszerzają wiedzę wychowanków i rozwijają ich umiejętności oraz kształtują postawę prozdrowotną i proekologiczną. Nauczycielki do realizacji treści innowacji wykorzystują w pracy z dziećmi różnorodne metody aktywizujące. Ekoludki odbyły liczne wycieczki autokarowe, podczas których m.in. poznały nasz region, jego zabytki, faunę i florę, obserwowały sposoby utylizacji odpadów. Dzieci podejmowały również działania praktyczne związane ze zdrowym żywieniem w celu nabywania prawidłowych nawyków prozdrowotnych.