Wigilia przedszkolna

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas refleksji, zadumy, radości i miłości. Polskie tradycje są piękne i warto, aby każdy o nich pamiętał. Ekoludki cenią sobie zwyczaje świąteczne i dbają o odpowiednie celebrowanie ważnych uroczystości. W związku z tym w naszym przedszkolu czas przedświąteczny jest szczególny. Dzieci przygotowują ozdoby choinkowe, dekorują pierniki, rozmawiają o tradycjach rodzinnych, ubierają choinkę i dekorują sale przedszkolne. Pani Intendentka wraz z paniami kucharkami szykują wspaniały świąteczny posiłek. Gdy wszystko gotowe, a zapach barszczu unosi się w przedszkolu czas aby złożyć sobie życzenia, skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw i posłuchać kolęd. Tradycja wigilii przedszkolnej istnieje w naszym przedszkolu od kilku lat. Dzięki niej każdy z nas za równo przedszkolak, jak i pracownik może poczuć rodzinną, ciepłą atmosferę.