Ekoludki pomagają

 • Ekoludki pomagają

  Nasze przedszkolaki od wielu lat biorą udział w akcjach charytatywnych niosąc pomoc innym. Kształtują w ten sposób cechy i postawy, które pozwolą w przyszłości na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Dzieci uczestnicząc w takich przedsięwzięciach uświadamiają sobie, jakie zachowania są społecznie akceptowane i pożądane. Dzięki prowadzonym akcją charytatywnym możemy wesprzeć szczytne cele, dać dzieciom godny wzór do naśladowania, przekazać różne wartości, np. co to znaczy być szczerym i otwartym na cudze nieszczęście. Pomagajmy !

  1. Zbieranie nakrętek

  Galeria Askana Fundacja „Nakrętki" prowadzi stałą zbiórkę plastikowych nakrętek, w której dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na dzieci potrzebujące pomocy. Od 2011 roku współpracujemy z Fundacją „Nakrętki" i pomagamy dzieciom zbierając plastikowe nakrętki. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu naszej koleżanki Magdaleny Jarek- Rogowskiej zbiórką nakrętek zajęły się również inne placówki w Kostrzynie. Wspólne działania, wsparcie różnych firm i osób przyniosły radość i pomoc dzieciom.

  Pomogliśmy:

  • Ewie Widłak - w remoncie łazienki i zakupie wanny z hydromasażem i helioterapią, a także w zakupie pulsoksymetru (urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi);
  • Kacperkowi Ruchniewiczowi - w zakupie specjalnego wózka, który pozwala mu poruszać się bardziej samodzielnie;
  • Juliankowi Dymianowskiemu - zakupić kamizelkę oscylacyjną, która oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie;
  • Tomkowi Ossowskiemu z Górzycy - w zakupie specjalistycznego wózek;
  • Lence Tuzińskiej - w zakupie urządzenia NF Walker (utrzymanie pozycji pionowej i możliwości swobodnego wykonywania ruchów);
  • Martynce Łomniak - w zakupie pionizatora;
  • Damianowi Baranowi - w zakupie skutera elektrycznego, dzięki któremu może samodzielnie się poruszać;
  • Mateuszowi Laskowskiemu - w zakupie rikszy ułatwiającego codzienne życie.

     Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie przełączyli się do akcji, a największe podziękowania należą się przedszkolakom z całego regionu !

  W imieniu potrzebujących dzieci SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

   Kolejny sukces za nami!

  Po blisko roku zbiórki, w styczniu 2016 roku , zebraliśmy wspólnie ponad 12.500.000 sztuk nakrętek, a ze środków uzyskanych z ich sprzedaży i ponownego przetworzenia uzyskano środki, które w całości zostały przeznaczone na zakup stelaża tj. najważniejszej części całego urządzenia. Do akcji włączały się kolejne punkty, aż w końcu udało się! W marcu 2017 roku uzbieraliśmy (tak, my wszyscy razem!) aż, uwaga, uwaga...24 tony nakrętek, co trwało ponad 2 lata. Dziewczynki otrzymały dzięki tej akcji reduktor chodu.

  To nie koniec tej historii. Będziemy dalej nakręcać się na pomoc innym - mówi Magdalena-Jarek Rogowska - Tym razem zbieramy na kamizelkę oscylacyjną dla Kacpra Gulajewa, który Cierpi na mukowiscydozę. Dorzuć się do wspólnego sukcesu! 

  Galeria

  2. „Góra grosza"

  Od wielu lat uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza" wspierając dzieci z domów dziecka. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Celem akcji jest właśnie zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

  Galeria 

  3.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  WOŚP jest to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".

  Każdego roku nasze dzieci przynoszą swoje maskotki do przedszkola. Zebrane maskotki wystawiane są na loterii fantowej podczas finału WOŚP, a pozyskane w ten sposób fundusze przekazywane są na rzecz fundacji. Rodzice biorąc udział wraz z dziećmi w akcji charytatywnej „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" poprzez własny przykład motywują dzieci do niesienia pomocy innym, uczą odpowiedzialności i aktywności w działaniach. Przedszkolaki zaś odczuwają radość, że mogą pomóc chorym dzieciom i osobom starszym, zdobywają nowe doświadczenia, uwrażliwiają się na los innych potrzebujących ludzi.

  Galeria 

  4. Zbiórka dla Seniora 

  Czas świąteczny to czas refleksji, zadumy i pomocy innym. W tym roku w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka artykułów dla seniorów. Zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola bardzo zaangażowali się w zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby w myśl hasła: "Razem możemy więcej!". Zbiórka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za pomoc! 

  5. Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Górzycy

  W roku skzolnym 2020/2021 dzieci z naszego przedkola w ramach kształtowania postaw proekologicznych oraz wzbudzania wrażliwości na losy zwierząt znajdujących się w schroniskach, dokonaliśmy zbiórki karmy, zabawek itp. Patronem akcji była Pani Agata Kuza, która pomogła przewieźć zebrane rzeczy do schroniska. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wielkie serca!

   


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl