Aktualności 2022/2023

 • Bezpieczne wakacje

  „Wakacje, wakacje to słońce i pogoda

  to zdrowie i przyroda, to radość i przygoda.

  Wakacje, wakacje to łąka, las i woda

  to sport, co zdrowia doda, to radość i przygoda..."

   

   

  Zbliżają się wakacje, więc najwyższa pora, aby pomysleć o odpoczynku. Przyjemnie jest spędzać czas w lesie, nad jeziorem w górach czy nad morzem. Ale żeby były to miło spędzone dni musimy pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. A o to kilka ważnych zasad zarówno dla dzieci jak i dorosłych:

   

  • dzieci zawsze znajdują się pod opieką dorosłych
  • jeżdżąc na rowerze zakładajmy kask, ochraniacze na kolana i łokcie
  • na placu zabaw należy korzystać z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem
  • nie rozmawiamy z nieznajomymi, nie otwieramy nieznajomym domu
  • od nieznajomych nie przyjmujemy cukierków, czekoladek, ani prezentów
  • osłaniamy głowę przed słońcem
  • przed opalaniem smarujemy skórę kremem z filtrem
  • kiedy ciało jest rozgrzane od słońca, do wody wchodzimy powoli, schładzając je stopniowo
  • kąpiemy się w wyznaczonych miejscach, pod nadzorem ratownika
  • nad wodą nie zostawiamy dzieci samych
  • do lasu chodzimy w odpowiednim obuwiu(stopy zakryte)
  • nie zrywamy nieznanych jagód, owoców
  • w czasie burzy nie chowamy się pod drzewem

   

  Pamiętajmy również o numerach alarmowych. Zapamiętajmy wakacyjne rady, a wówczas będziemy mieć mniej problemów.

   

  DLA WSZYSTKICH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW

  ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

   


  więcej...
 • Podziękowanie dla Rady Rodziców

  W imieniu całej społeczności

  Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"

  w Kostrzynie nad Odrą

  składamy serdeczne podziękowania

  dla

  Rady Rodziców

  za bezinteresowną pomoc w organizacji pikniku rodzinnego,

  nieocenione wsparcie i zaangażowanie,

  znakomitą atmosferę wspólnych działań

  na rzecz przedszkola.

  706-9327.jpg 


  więcej...
 • Podziękowanie dla ICT Poland

  W imieniu całej społeczności

  Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"

  w Kostrzynie nad Odrą

  składamy serdeczne podziękowania

  dla

  ICT Poland

  za bezinteresowną pomoc w organizacji pikniku rodzinnego,

  wsparcie finansowe i pomoc rzeczową.

   706-9327.jpg


  więcej...
 • Podziękowanie dla pracowników Komisariatu Policji

  W imieniu całej społeczności

  Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"

  w Kostrzynie nad Odrą

  składamy serdeczne podziękowania

  pracownikom

  Komisariatu Policji

  w Kostrzynie nad Odrą

  za dotychczasową współpracę, udział w pikniku rodzinnym,

  wspólne spotkania i prelekcje,

  dostarczanie atrakcji oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo.


  więcej...
 • Podziękowanie dla Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej

   

   

  W imieniu całej społeczności

  Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"

  w Kostrzynie nad Odrą

  składamy serdeczne podziękowania

  pracownikom

  Jednostki Ratowniczo - gaśniczej

  w Kostrzynie nad Odrą

  za dotychczasową współpracę, udział w pikniku rodzinnym,

   możliwość poznania zawodu strażaka,

   za ciekawe opowieści i prezentację sprzętu strażackiego.

   


  więcej...
 • Piknik Rodzinny "Powitanie Lata!"

  Wakacje już tuż, tuż! Lato przywitało nas piękną ,słoneczną pogodą. W dniu 21 czerwca w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny z okazji powitania lata. Wszyscy doskonale wiedzą, że najlepiej świętuje się z rodziną! Rada pedagogiczna, wszyscy pracownicy we współpracy z Radą Rodziców zaangażowali się w organizacje pikniku, podczas którego zarówno na dzieci, jak i rodziców czekało mnóstwo atrakcji m.in. animacje z muzyką, bańkami i tańcem, brokatowe tatuaże, loteriada, tor przeszkód, puszczanie kolorowych baniek, kolorowe warkoczyki, zamki dmuchane oraz atrakcje wodne. Dla wszystkich uczestników pikniku czekały przeróżne słodkości na stosiku z ciastami, zimna lemoniada dla ochłody, soczyste owoce, kawa i herbata oraz popcorn. Na posterunku byli również policjanci i strażacy, którzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu, balony oraz pokaz sygnalizacji dźwiękowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli korzystali ze wszystkich atrakcji. Pieniądze zebrane w loteriadzie przedszkolnej przekazane zostaną na cele edukacyjne „ogród sensoryczny". Na dobrej zabawie czas szybko ucieka - i tak było tym razem. Piknik rodzinny dobiegł końca, a nam przyszło się pożegnać. Dyrektor wraz z pracownikami przedszkola składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, Policji, Strażakom oraz  wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku rodzinnego „Powitanie Lata!". 


  więcej...
 • Zakończenie roku szkolnego

  Dzieci z młodszych grup udały się na wycieczkę do kina za rogiem oraz do Sali zabaw, gdzie w miłej, wesołej atmosferze zakończyły rok szkolny. Zabawy było co nie miara! Dzieci zadowolone , uśmiechnięte wróciły do przedszkola. Kolejny rok za nami , czas na wakacje, odpoczynek i przygotowania na kolejny rok. 6 latki natomiast przygotowały program artystyczny, którym pożegnały się z całą społecznością przedszkolną. Występ był fantastyczny! Dzieci, które zaczynały swoją karierę w 3 latkach, osiągnęły już gotowość szkolną, żegnają przedszkolne mury i idą w świat. Wszystkim starszakom życzymy powodzenia w szkole i mamy nadzieję, że będą nieraz wspominać pozytywnie czas spędzony w przedszkolu. 


  więcej...
 • Spotkanie w Klubie Czytelnika

  Dzieci z grup 5 i 6 latków miały niesamowitą okazję uczestniczyć w spotkaniu w Klubie czytelniczym z Panem Markiem Wnukowskim autorem bajek i tekstów piosenek dla dzieci. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań, piosenek oraz bajek czytanych przez samego autora. Miło i sympatycznie spędzony czas. Dziękujemy za zaproszenie!


  więcej...
 • Spotkanie z fotografem

  Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy fotografa, zapoznać się ze specyfiką zawodu, sprzętem fotograficznym potrzebnym do wykonywania zdjęć, a także stanąć po drugiej stronie obiektywu. Dzieci chętnie uczestniczyły w sesji zdjęciowej, podczas której każdy niecierpliwie rwał się do pozowania do zdjęć. Podczas sesji dzieci miały okazję odnaleźć się w nowej sytuacji oraz pozować z rekwizytami. Dziękujemy za wspaniałą sesję zdjęciową i poświęcony czas!


  więcej...
 • Wycieczka do Parku Narodowego "Ujście Warty"

  Dnia 2 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty" w Chyrzynie, podczas której miały okazję uczestniczyć w zabawach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Ośrodka w Chyrzynie. Oprócz zabaw ruchowych, dzieci pokonały również ścieżkę sensoryczną, otrzymały karty pracy, podziwiały krajobraz Parku Narodowego z punktu widokowego. Dziękujemy serdecznie za ogrom wiedzy, atrakcji i zabawy! 


  więcej...
 • Dzień Dziecka

  Jest taki, dzień w roku, w którym w sposób szczególny na twarzy każdego dziecka powinien zagościć uśmiech.  W sposób szczególny, dlatego, że to jest ich święto - Dzień Dziecka. My dorośli mamy obowiązek, aby wychować, ukształtować i dbać o nasze pociechy najlepiej jak potrafimy, szanując ich prawa. Każdego dnia uczymy dzieci czegoś nowego, ale tak samo i one uczą nas wielu rzeczy....przede wszystkim cierpliwości, bezwarunkowej miłości, troski, dobra, empatii, tolerancji. Dlatego to one są największym skarbem i stanowią przyszłość naszego Świata. Ekoludki postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień udając się na wycieczkę do ECS Kręgielnia na przedstawienie teatralne pt.: „Jak Rumcajs,  Cypiska uratował" oraz podczas zabaw na placu zabaw. Zabawy było co nie miara. Dzieci wraz z paniami bawiły się fantastycznie! Zróżnicowany poziom trudności pozwolił na zmierzenie się ze swoimi słabościami, ale także był świetnym sposobem na sprawdzenie swojej sprawności. Dzieci nie miały żadnego problemu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi atrakcjami! Pamiętajmy, że Dzień Dziecka powinien trwać nieprzerwanie, zawsze i wszędzie, a zabawa to recepta na każdy smutek, złość czy łzy. Dzieciom na całym Świecie życzymy - Wszystkiego Najlepszego! 


  więcej...
 • Program wojewódzkiego sanepidu "Z higieną za pan brat!"

  Celem programu było propagowanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci, w celu zapobiegania chorobom. W trakcie zabaw, filmów edukacyjnych, pogadanek dzieci opowiadały czym jest zdrowie, jak należy o nie dbać, demonstrowały poprawne mycie rąk. Rozwiązywały zagadki, w otrzymanych książeczkach poszukiwały przybory do higieny osobistej. 


  więcej...
 • Kocham Cię Mamo! Kocham Cię Tato!

  Wyjątkowy dzień, w którym na twarzy każdej mamy i każdego taty maluje się promienny uśmiech, a w oczach tlą się łzy wzruszenia. Każda grupa zadbała aby ten dzień był szczególny, a wspomnienia z niego zostały z rodzicami na zawsze. Wierszyki, piosenki, tańce, uśmiechy na twarzach mam i dzieci, zwieńczone buziakami i samodzielnie wykonanymi upominkami. Programy wypadły perfekcyjnie! Gratulujemy występów, a wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy Wszystkiego Najlepszego w dniu ich święta! 


  więcej...
 • Akcja przyrodnicza "Kwiatki - Bratki"

  Maj to miesiąc mieniący się pięknymi kolorami. Zwłaszcza kwiaty wyglądają w tym okresie magicznie kolorowo. Nasze przedszkole we współpracy z rodzicami zorganizowało akcję „kwiatki-bratki", której celem było ukwiecenie tarasu przedszkolnego. Każda z grup przygotowała się odpowiednio do ogrodniczego wydarzenia, uzbrojona w potrzebne przyrządy zasadziła kolorowe, piękne kwiaty, które całe lato będą dekorować nasz przedszkolny taras. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie w akcji. 


  więcej...
 • MOVE Week 2023

  Od 22 do 31 maja nasza placówka aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

  O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy. Dodatkowo, w naszej placówce odbyło się "Karaoke w ruchu" podczas Dnia Dziecka.

  Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom.

  Sami zobaczcie, jak się bawiliśmy!

  #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu
  @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk"


  więcej...
 • Koncerty muzyczne - spotkania z muzyką

  Cyklicznie, co miesiąc dzieci mają okazję posłuchać pięknych muzycznych opowieści. Podczas comiesięcznych spotkań z muzyką uczą się uczestniczyć w zbiorowych koncertach muzycznych, podczas których aktywnie słuchają i doświadczają muzyki. Niniejsze muzyczne spotkania mają również walory edukacyjne - dzieci poznają instrumenty, uczą się ich nazw i brzmienia. 


  więcej...
 • "Dzień Ziemi

  W dniu 21 kwietnia przedszkolaki obchodziły „Dzień Ziemi". Jako ekoludki, wiemy, że Ziemia jako planeta jest dla nas najważniejsza i musimy o nią dbać. W tym dniu wszystkie dzieci udały się na zielony korowód ulicami w pobliżu przedszkola skandując hasła proekologiczne „Szanuj zieleń!" . Po powrocie na placu przedszkolnym wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkola. Każdy ekoludek wie, że należy dbać o Ziemię nie tylko od święta, ale każdego dnia poprzez segregowanie śmieci, sadzenie drzew i kwiatów. Dzieci wcieliły się w ekoludkowych detektywów i odnajdywały skarby ziemi, zgodnie z instrukcją. Po zabawie w detektywa , przyszedł czas na zabawę w ogrodnika i zadbanie o plac przedszkolny. Dzieci posadziły w tym dniu lawendę, borówki i wierzbę. 


  więcej...
 • Dogoterapia -zajęcia terapeutyczne z psami

  W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu systematycznie odbywają się zajęcia terapeutyczne z psami. Zajęcia bardzo dobrze wpływają na rozwój dzieci oraz na oswajanie się ich ze zwierzętami. Dzieci poprzez ciekawą zabawę uczą się obcowania z psami, a także jak dbać o naszych czworonożnych pupili. Dzieci mają okazję nauczyć się wielu ciekawostek o psach. 


  więcej...
 • "Niebieskie Igrzyska"

  Dnia 13 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu olimpiada sportowa „Niebieskie igrzyska". Nasze przedszkole wzięło w tym roku udział w akcji, która ma na celu uświadomienie dzieci i rodziców o autyzmie. Naszym celem było zapoznanie dzieci poprzez zabawę i rozgrywki sportowe z tematyką różnorodności i uświadomienie, że każdy z nas jest inny, a najważniejsza jest tolerancja i akceptacja. Dzień Autyzmy przez duże „A" oficjalnie obchodzony jest 2 kwietnia, natomiast w naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy 13 kwietnia. W tym dniu wszystkie dzieci ubrane były na niebiesko, w holu przedszkola wisiała dekoracja przedstawiająca „Niebieskie igrzyska", zawisły również plakaty o symptomach autyzmu. Uroczystość rozpoczęliśmy od zajęć i zabaw dydaktycznych, oglądaniem filmu o autyzmie oraz wykonaniem banerów i plakatów „Jesteśmy z Wami , niebieskimi motylami". Następnie udaliśmy się na dwór , gdzie Pani Dyrektor uroczyście rozpoczęła olimpiadę i przekazała niebieski znicz 6 latkom. Sztafeta ze zniczem wypadała profesjonalnie! Po rozgrzewce czas na rozgrywki sportowe, w których wzięło udział całe przedszkole. Sportowy duch nie opuszczał w tym dniu nikogo. Świetna zabawa w szczytnym celu! 


  więcej...
 • Światowy Dzień Zdrowia

  Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy „Światowy Dzień Zdrowia" . Dzieci przypominały sobie zasady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia. Po zabawach zorganizowanych w salach przedszkolnych wszyscy udaliśmy się na plac zabaw, aby uczcić ten dzień zabawami i rozgrywkami sportowymi. Na początek należało się rozgrzać podczas „Zumby", dlatego też rozbrzmiała wesoła, skoczna muzyka, a wszyscy poruszali się w rytm muzyki. Przygotowane były 4 różne stacje. Na każdej stacji dzieci miały wykonać zupełnie inne zadanie. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała nas w tym dniu to zabawy było co nie miara i każdy dał z siebie wszystko! Po rozgrywkach i zabawach sportowych dzieci wykonały pracę plastyczną, która stanowiła później dekoracje holu przedszkolnego.  


  więcej...
 • Dzień Wiosny - Wiosna zdrowa i radosna

  Pierwszy Dzień Wiosny Ekoludki przywitały hucznie, radośnie i zdrowo! Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami udały się na wiosenny spacer w pobliżu przedszkola. Dzieci machały kolorowymi miotełkami, śpiewając piosenki o wiośnie. Marzanna ostatni raz odwiedziła okolice przedszkola. Dzieci wróciły na plac przedszkolny i pożegnały Panią Zimę uczestnicząc w zabawie z chustą animacyjną. Całe szczęście udało się pożegnać Marzannę - zimową Pannę! Na powitanie Wiosny wszystkie dzieci zatańczyły w kole z chustą animacyjną do piosenki „Wiosno! Hej!" . Plac przedszkolny przez moment mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Po zabawach na świeżym powietrzu dzieci udały się do swoich sal i przygotowały pyszny, zdrowy i owocowy poczęstunek. Wiosna w tym dniu zagościła nie tylko na dworze, ale także na talerzach.


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: " Muzyczna opowieść o rycerzu i królowej elfów"

  Koncert muzyczny - kolejne spotkanie z muzyką, podczas której dzieci usłyszały opowieść o rycerzu i królowej elfów. Ponadto poznały instrumenty takie jak: flet prosty, flet poprzeczny. Bajkowa , magiczna melodia rozbrzmiewała wprowadzając tajemniczą atmosferę. Dzieci chętnie uczestniczyły w koncercie i nagradzały muzyków brawami.


  więcej...
 • Dogoterapia - zajęcia terapeutyczne z psami

  Zajęcia z udziałem psów to najlepsza okazja do zaznajomienia się z naturą zwierząt domowych. Dzieci po raz kolejny utrwalały wiedzę o psach, jak dbać o zwierzęta.


  więcej...
 • Bal karnawałowy "Postaci z bajek"

  Dnia 16 lutego w naszym przedszkolu działy się magiczne rzeczy. Ekoludki świętowały w tym dniu karnawał. Dzieci przebrane były za przeróżne postaci z bajek. Od rana w każdej Sali było wesoło, kolorowo, a w powietrzu unosiła się zabawa i entuzjazm. Nauczycielki miały niejednokrotnie problem z rozpoznaniem swoich wychowanków, śmiechu było co nie miara. Wesoła, dziecięca muzyka towarzyszyła nam przez cały dzień, a dzięki wsparciu rodziców dzieci mogły w chwilach odpoczynku posiłkować się karnawałowymi pysznościami. Prawdziwa zabawa zaczęła się już po śniadaniu, kiedy to w każdej Sali rozbrzmiała muzyka. Aby uwiecznić ten wyjątkowy moment każda grupa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcia, po którym udała się na szaloną karnawałową zabawę. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pań sala, w której na co dzień odbywają się ćwiczenia gimnastyczne zmieniła się nie do poznania. Podwieszone pod sufitem balony, dekoracje oraz kolorowe oświetlenie sprawiły, że Bal był wyjątkowy! Po szalonych harcach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, aby po chwili znowu móc tańczyć i bawić się jak to na karnawał przystało. Oby takich dni w przedszkolu było jak najwięcej, a uśmiech zawsze gościł na twarzach dzieci!


  więcej...
 • Spotkanie z Policjantem

  Dnia 9 lutego nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas Ferii zimowych i nie tylko. Policjanci przedstawili dzieciom pomysły na bezpieczne zabawy, a także zwrócili szczególną uwagę na zachowanie ostrożności wobec obcych. Niebezpieczeństwo czyha na dzieci zarówno w sieci, jak i w życiu codziennym. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozmawiać z dziećmi o różnych zagrożeniach i uczyć je prawidłowych i bezpiecznych zachowań. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenną lekcje bezpieczeństwa.


  więcej...
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Ekoludki wiedzą doskonale, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, dlatego co roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu dzieci poznają urządzenia elektryczne, dzięki którym możemy korzystać z Internetu. Co więcej! Każdy przedszkolak wie i pamięta, co można zrobić, aby być bezpiecznym w Internecie. Wspólnie obejrzane filmy edukacyjne, bajki czytane przez nauczycieli oraz pogadanki i prezentacje zapewniły dużą dawkę wiedzy dla naszych wychowanków. Dzieci wykonały w tym dniu pracę plastyczną pt.: „Dzień Bezpiecznego Internetu", które zawisły na tablicy w holu przypominając nam o bezpieczeństwie w sieci.


  więcej...
 • Mokradła - skarb, o który trzeba dbać

  2 lutego z okazji Światowego Dnia Mokradeł we wszystkich grupach odbyły się pogadanki, obejrzano film przyrodniczy oraz kolorowano kolorowanki. Dzieci zdobyły wiedzę o mokradłach, gdzie występują i jak bardzo ważne są dla przyrody.


  więcej...
 • Dzień babci i Dziadka

  Jest taki jeden dzień w roku, w którym z głębi serc wnucząt płyną najserdeczniejsze życzenia - Dzień Babci i Dziadka. Po długiej przerwie udało nam się ponownie zgromadzić wszystkie babcie i wszystkich dziadków na wyjątkowej uroczystości. Życzenia, laurki, prezenty, całusy, uściski i wiele, wiele innych wspaniałości - tym wszystkim zostali obdarowani wyjątkowi goście, którzy odwiedzili naszych przedszkolaków. Babcie i dziadkowie to osoby, które szczególnie zasłużyły na tak wyszukany i cenny prezent jak miłość wnuków. Ten szczególny dla nich dzień postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. Każda grupa przygotowała przedstawienia godne tak wspaniałej publiczności. Dzieci zachwyciły wszystkich rytmicznymi tańcami, pięknymi wierszami, a także piosenkami rozgrzewającymi serca najbliższych. Na koniec każde dziecko dumnie wręczyło laurkę na znak swojej miłości. Serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowaniu, a także moc życzeń oraz całusów na cały rok dla wszystkich dziadków życzą Ekoludki!


  więcej...
 • Dogoterapia

  Dnia 9 stycznia odbyły się zajęcia terapeutyczne z udziałem psów - dogoterapia. Dzieci po raz kolejny już miały przyjemność obcować z psami, przypominały wraz z prowadzącą jak zachować się przy piesku oraz jak dbać o zwierzęta.


  więcej...
 • Wigilia przedszkolna

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas refleksji, zadumy, radości i miłości. Polskie tradycje są piękne i warto, aby każdy o nich pamiętał. Ekoludki cenią sobie zwyczaje świąteczne i dbają o odpowiednie celebrowanie ważnych uroczystości. W związku z tym w naszym przedszkolu czas przedświąteczny jest szczególny. Dzieci przygotowują ozdoby choinkowe, dekorują pierniki, rozmawiają o tradycjach rodzinnych, ubierają choinkę i dekorują sale przedszkolne. Pani Intendentka wraz z paniami kucharkami szykują wspaniały świąteczny posiłek. Gdy wszystko gotowe, a zapach barszczu unosi się w przedszkolu czas aby złożyć sobie życzenia, skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw i posłuchać kolęd. Tradycja wigilii przedszkolnej istnieje w naszym przedszkolu od kilku lat. Dzięki niej każdy z nas za równo przedszkolak, jak i pracownik może poczuć rodzinną, ciepłą atmosferę.


  więcej...
 • Zbiórka dla seniora

  Czas świąteczny to czas refleksji, zadumy i pomocy innym. W tym roku w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka artykułów dla seniorów. Zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola bardzo zaangażowali się w zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby w myśl hasła: "Razem możemy więcej!". Zbiórka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To już drugi rok , kiedy organizujemy zbiórkę dla seniora w naszym przedszkolu. Po złożonych darach widać, że nie brakuje ludzi o dobrym sercu.  Dziękujemy wszystkim za pomoc!


  więcej...
 • Mikołajowy teatrzyk

  W dniu 5 grudnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki" uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu ze Świętym Mikołajem poprzedzonym magicznym przedstawieniem teatralnym przygotowanym przez rodziców naszych wychowanków. Teatrzyk pt.: „Zmartwienie śnieżynek" odbyło się na Sali w ECS Kręgielnia. Dzieci od progu witały śnieżynki, które wskazywały dzieciom ich miejsca. Na krzesłach przygotowane były mikołajkowe czapki, które zdobiły głowy dzieci przez całe przedstawienie. Pięknie ustrojona scena i przygaszone światła wprowadziły wszystkich w magiczny, pełen tajemnic nastrój oczekiwania na niespodziankę. Przedstawienie zostało w pełni przygotowane przez rodziców i było mikołajkową niespodzianką dla wszystkich dzieci. Rodzice niczym aktorzy ściągnięci prosto z desek teatru zaczarowali swoim talente, zaangażowaniem i kreatywnością. W przedtsawieniu wzięli udział krasnoludki, Elza, Olaf, śnieżynki, Pani Mikołajowa, Minionek, MArshal, Pirat, Królewna Śnieżka, Czarownica, Jettek. Jednak to nie była jedyna atrakcja przygotowana przez rodziców. Po teatrzyku śnieżynki zabrały dzieci śladami Pani Mikołajowej do krainy Świętego Mikołaja, gdzie czekał sam Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Rodzice za wspaniały występ otrzymali dyplom super rodzica. W imieniu wszystkich oczarowanych dzieci i grona pedagogicznego „Serdecznie dziękujemy!" za moc wrażeń i niezapomniane wspomnienia!


  więcej...
 • Dzień Pluszowego Misia

  Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, które uczestniczyły z dziećmi w zabawach, posiłkach i przedszkolnym kinie. Dzieci wraz ze swoimi misiami brały udział w misiowych zabawach taneczno-ruchowych, wykonały pracę plastyczną, obejrzały bajkę o Kubusiu Puchatku oraz poznały historię powstania Pluszowego Misia - ukochanej zabawki dzieci na całym świecie.


  więcej...
 • Pasowanie na przedszkolaka Ekoludka

  Dnia 24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na Ekoludka. Dzieci z grupy 3 latków przygotowały przedstawienie z okazji wstąpienia do społeczności przedszkolnej. Piękne piosenki i wierszyki zabawiły gości, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. Dzieci otrzymały drobne upominki, medale i tęczowe kredki z emblematem ekoludka. Maluszki świetnie poradziły sobie ze swoim pierwszym występem i bez cienia tremy wygłosiły wierszyki oraz zaśpiewały piosenki. Pozostaje nam życzyć powodzenia maluszkom w dalszej karierze przedszkolaka!


  więcej...
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Tradycją stało się obchodzenie w naszym przedszkolu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku dzieci wraz z rodzicami przygotowały w zaciszu domowym swoje prawa i obowiązki w postaci listów. Wszystkie listy udekorowały w tym dniu hol przedszkolny i zawisły na drzewie „Praw i obowiązków".


  więcej...
 • Zajęcia „Pierwsza pomoc”

  Dzieci z grupy 6 latków uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy. Dzieci poznawały sposoby pierwszej pomocy, dowiedziały się co zrobić podczas wypadku, kogo powiadomić i jak zaopiekować się poszkodowanym. Cenne lekcje pierwszej pomocy zapadły w pamięć wszystkim dzieciom. Każdy człowiek powinien potrafić udzielić pierwszej pomocy oraz wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia.


  więcej...
 • Akcja „Podziel się książkami”

  W naszym przedszkolu odbyła się akcja „podziel się książkami". Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zostawić książki, których już nie używają i wymienić na zupełnie inną, również używaną. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci oraz wymianę książkami między rodzinami.


  więcej...
 • Dogoterapia

  Dnia 23 listopada odbyło się drugie spotkanie z dogoterapii - zajęcia terapeutyczne z udziałem psów. Dzieci uczyły się prawidłowego kontaktu z obcymi zwierzętami, dowiedziały się jak dbać i pielęgnować czworonożnych przyjaciół.


  więcej...
 • Wycieczka do sklepu zoologicznego

  Dzieci z grupy 3 latków w ramach tematyki kompleksowej o zwierzętach domowych wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Dzieci poznały sposoby opieki nad zwierzętami oraz zapoznały się ze specyfiką zawodu sprzedawcy.


  więcej...
 • Wycieczka do apteki

  Dzieci z grupy 3 latków w ramach tematyki kompleksowej o zdrowiu wybrały się na wycieczkę do apteki „Eskulap". Dzieci dowiedziały się, gdzie kupić lekarstwa, zapoznały się z zawodem aptekarza.


  więcej...
 • Zabawy na śniegu

  Ekoludkom śnieg nie straszny! Wszystkie dzieci udały się na przedszkolny plac zabaw ulepiły bałwana, zjeżdżały z górki i cieszyły się białym puchem.


  więcej...
 • 11 listopada – Święto Niepodległości

  10 listopada nasze przedszkole zdobił kolor czerwony i biały. Na tablicach w holu zawisły pracę dzieci przedstawiające symbole narodowe: flagę i godło Polski. W tym dniu dzieci ze wszystkich dzieci uroczyście obchodziły dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy pracownicy oraz dzieci ubrali się odświętnie, a cały strój dopełniał kotylion w barwach biało-czerwonych. Na budynku przedszkola zawisła flaga, która powiewała na wietrze. Po śniadaniu dzieci udały się na projekcje filmu o 11 listopada pt.: „Karolek i 11 listopada". Starszaki uczestniczyły również w zagadkach o Polsce. O godzinie 10:00 dumnie wyruszyliśmy na niepodległościowy spacer w okolicy przedszkola wymachując biało-czerwonymi wstążkami. Po powrocie do przedszkola zgromadziliśmy się w jednej sali i o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego", następnie 6 latki wyrecytowały wiersz pt.: „Dekalog małego Polaka". Na zakończenie każda grupa utworzyła wraz ze swoimi paniami pociąg, który zabrał dzieci w podróż po Polsce do piosenki pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem". W ten sposób uczciliśmy pamięć o bardzo ważnej dacie 11 listopada - Święto Niepodległości! 


  więcej...
 • „Dzień książki – Dzień postaci z bajek”

  W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione książki, zaprezentowały je wszystkim kolegom i koleżankom. Wspólnie wykonały ranking najbardziej lubianych bajek. Następnie wszystkie dzieci udały się na bajkowy Quiz: Jaka to melodia?, Czyje to oczy?, a w przerwach między zagadkami odbyły się zabawy ruchowe. Okazało się, że przedszkolaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zagadkami, a w nagrodę każda grupa otrzymała książki. Zabawa dobiegła końca, a dzieci wraz z paniami w rytm muzyki „Witajcie w naszej bajce" udały się do swoich sal. 


  więcej...
 • „Uczeń dla malucha”

  Grupę 6 latków odwiedziła uczennica klasy I, aby przeczytać młodszym kolegom i koleżankom bajkę w ramach realizacji ogólnopolskiego programu czytelnictwa. 


  więcej...
 • Wycieczka do Biblioteki Miejskiej „Krasnal”

  W ramach promocji i rozwoju czytelnictwa wśród dzieci grupa 6 latków uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych oraz zajęciach z robotyki, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej „Krasnal". Dzieci zapoznały się ze sposobami księgozbioru, poznały zawód bibliotekarza, a także mogły zrelaksować się podczas czytania bajki oraz dowiedziały się w jaki sposób wypożyczać książki. 


  więcej...
 • Dzień Drzewa

  Dnia 10 października Ekoludki obchodziły „Dzień Drzewa". W tym dniu każda grupa udała się na spacer po placu przedszkolnym oraz w okolicy przedszkola w poszukiwaniu poszczególnych gatunków drzew t.j. kasztanowiec, jarzębina, klon czy dąb. Przedszkolaki uściskały wybrane drzewa, nazbierały kolorowych liści , a następnie wykonały pracę plastyczną - drzewo. Każda grupa wykonała inny gatunek drzewa: 3 latki - jarzębina, 4 latki - dąb, 5 i 6 latki - klon. Piękne jesienne drzewa zdobiły hol przedszkola. Na koniec każda grupa posadziła drzewo na terenie przedszkola: jarzębina, dąb, lipa, klon.


  więcej...
 • Spotkanie z pielęgniarką

  Od kilku lat Ekoludki zgłębiają wiedzę o różnych , ciekawych zawodach. W związku z tym w przedszkolu organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi - przedstawicielami poszczególnych zawodów. 10 października nasze przedszkolaki odwiedziła pielęgniarka w ramach projektu profilaktycznego z ramienia Urzędu Miasta, która wytłumaczyła dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej. Wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady mycia zębów z wykorzystaniem rekwizytów t.j. sztuczna plastykowa szczęka oraz szczoteczka do zębów. Dzieci otrzymały worki z godłem miasta Kostrzyn nad Odrą wypełnione pastami do zębów oraz kalendarz szczotkowania zębów. Dziękujemy za spotkanie!


  więcej...
 • Dogoterapia w Ekoludkach!

  Dnia 6 października w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki" odbyły się zajęcia z dogoterapii z udziałem psów: Zuri i Dobra. Dzieci podczas spotkania uczyły się bezpiecznego postępowania z psem, pielęgnacji i opieki nad nim. Ekoludki uczulone zostały na kontakty z nieznajomymi zwierzętami. Każde dziecko miało szanse przywitać się z psami, nakarmić je i napoić. Prawdziwą atrakcją była obserwacja swobodnych zabaw psów.


  więcej...
 • Koncert muzyczny "Wizyta w kubańskiej wiosce"

  Dnia 5 października odbyła się spotkanie z muzyką - koncert muzyczny. Dzieci miały możliwość poznać nowe instrumenty t.j. gitara, baby bass, marakasy, guiro oraz cowbell . Kubańska muzyka wybrzmiała z głośnika i wprawiła w ruch nasze ręce, nogi, a później całe ciało. Świetna zabawa ! Kubańskie rytmy zostały z nami przez cały dzień. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z muzykami.


  więcej...
 • Wycieczka do Biblioteki

  Dnia 4 października dzieci z grupy 6 latków udały się wycieczkę do Biblioteki Miejskiej „Krasnal" . Starszaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej , obejrzały prezentacje multimedialną o różnych gatunkach zwierząt leśnych , otrzymały również kolorowanki z poznanymi wcześniej zwierzętami. Poznały specyfikę zawodu bibliotekarza i zwiedziły bibliotekę. Wspaniała wycieczka, z której dzieci wyniosły wiele cennej wiedzy i doświadczenia.


  więcej...
 • Dzień chłopaka - 6 latki

  Dnia 30 września w grupie 6 latków obchodzony był Dzień Chłopaka. Chłopcy z okazji swojego święta wystrojeni byli w krawaty, ale nie byle jakie, lecz ozdobione przez dziewczynki. Każdy chłopiec otrzymał również mały upominek.


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły podstawowej nr 2

  Dnia 28 września w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 dzieci z grupy 6 latków udały się na wycieczkę. Starszaki miały okazję poznać boiska sportowe „Orlik" oraz plac zabaw. Na koniec dzieci wzięły udział w rozgrywkach sportowych - bieg sprinterski.


  więcej...
 • Próbna ewakuacja

  Dnia 23 września odbyła się próbna ewakuacja z udziałem straży pożarnej. Dzieci uczyły się w tym dniu na jaki sygnał należy jak najprędzej udać się w bezpieczne miejsce. Ekoludki, nawet te najmłodsze szybko i sprawnie zareagowały na sygnał i udały się ze swoją panią na wyznaczone miejsce zbiórki. Ekoludki doskonale wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu. Oby tak dalej Ekoludki!


  więcej...
 • Bajkowy Dzień Przedszkolaka

  W dniu 22 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tegoroczna uroczystość była jak wyciągnięta prosto z bajki. Dzieci od progu witała wesoła muzyka, kolorowe światła i piękna dekoracja przygotowane przez nauczycielki przedszkola. Bajkową uroczystość rozpoczęliśmy wesołym tańcem na tarasie przedszkolnym. Zaraz po dyskotece odbyło się wielkie losowanie - każda grupa wylosowała tytuł bajki, z którą związane były dalsze zabawy plenerowe. Wszystkie dzieci udały się na bajkowe podchody, dzielnie wykonywały powierzone im zadnia i zdobywały punkty. Na podsumowanie odbył się quiz o wylosowanych bajkach . Przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Każda grupa otrzymała nagrodę w postaci kolorowanek , a każde dziecko słodkiego lizaka. Wszystkie Panie uroczyście odśpiewały dzieciom Sto Lat! Po dniu pełnym atrakcji udaliśmy się do przedszkolnego kina i obejrzeliśmy bajkę zajadając się popcornem. Dzieci popędziły do domu z balonem, kolorowanką i lizakiem w ręku oraz uśmiechem na twarzy. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz życzymy- Wszystkiego Najlepszego!


  więcej...
 • Akcja „Sprzątanie Świata”

  W dniu 21 września w naszym przedszkolu odbyła się akcja pro-ekologiczna. Wszystkie dzieci udały się na sprzątanie naszego przedszkolnego świata. Każdy przedszkolak wie, że razem możemy więcej. Sprzątanie to jedna rzecz, którą możemy zrobić dla naszego środowiska, ale możemy także dbać o nie na wiele innych sposobów np. sadząc drzewa, krzewy lub kwiaty. W myśl akcji „Akcja krokusy" dzięki pomocy rodziców dzieci posadziły krokusy, które przyniosły do przedszkola. Nie możemy się doczekać, aż wzejdą na wiosnę.


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl