Aktualności 2021/2022

 • Dzień życzliwości i zakończenie roku

  Czerwiec to miesiąc atrakcji i ciągłej zabawy, a koniec roku skłania wszystkich do refleksji, uprzejmości i życzliwości. W związku z tym Ekoludki obchodziły również „Dzień życzliwości". Każda grupa miała inny pomysł na ten wyjątkowy dzień. Dzieci udały się do kina na bajkę, a także dały się ponieść kolorowym kulkom w sali zabaw „Smerfoland", mówiły co im się podobało w przedszkolu, pisały wraz z rodzicami na uśmiechniętych buźkach jakie miały najmilsze wspomnienia z minionego roku szkolnego, pamiętały o tym, aby być w tym dniu dla siebie nawzajem życzliwym i uprzejmym. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych oraz tanecznych. Po wszystkim czekał mały poczęstunek, który nie byłby możliwy gdyby nie pomoc rodziców. Tak zakończony rok szkolny musi zwiastować niesamowite, udane wakacje! Wszystkim Ekoludkom życzymy wymarzonych, kolorowych, pełnych zabawy i atrakcji wakacji. Do zobaczenia we wrześniu 


  więcej...
 • Pożegnania nadszedł czas!

  22 czerwca w naszym Przedszkolu miało miejsce zakończenie roku dla starszaków - pożegnanie z przedszkolem. 6 latki przedstawiły wszystkim pracownikom przedszkola oraz wszystkim dzieciom program artystyczny. Starszaki zebrały mnóstwo pochwał, oklasków i słodkich upominków.
  24 czerwca 6 - latki gościły na swojej uroczystości pożegnania przedszkola jednych z najważniejszych gości - rodziców. Dzieci dumnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W oku niejednego rodzica zatańczyła łezka i serca zabiły nieco szybciej. Przepiękny występ był idealnym akcentem na zakończenie roku. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola przez 4 pełne lata, a także za organizację zabaw i atrakcji cieszących się dużym zainteresowaniem dzieci. Po części oficjalnej i programie artystycznym starszaki wraz z rodzicami udały się na plac przedszkolny. Tam czekałą na nich jedynie dobra zabawa i słodki poczęstunek. W tym dniu uśmiech gościł na twarzach wielu osób. Dziękujemy za przepiękny występ! A naszym przyszłym uczniom i uczennicom życzymy samych sukcesów, najlepszych ocen i powodzenia!


  więcej...
 • Poznajemy zawody – Intendentka i Kucharka

  Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać panie, które przygotowywały pyszne posiłki pod okiem pani intendentki. Dzieci miały możliwość zobaczyć niektóre akcesoria kuchenne, przypomniano produkty z piramidy zdrowego żywienia, rozpoznawano po zapachu zioła, które panie wykorzystują w kuchni. W przyszłym roku szkolnym dzieci będą miały możliwość zgłosić własną propozycje menu na wybrany dzień.


  więcej...
 • Wakacja czas start! - powitanie lata!

  Kolejny rok szkolny za nami. Każdy z nas jest myślami przy wakacyjnych planach, niektórzy może już są spakowani i gotowi do podróży. Przyszedł czas pożegnania z przedszkolem, ale także czas wakacji! - gorącego lata - ukochanego zarówno przez dzieci, jak i dorosłych! W naszym przedszkolu już od kilku lat jest tradycja uroczystości „Powitania lata". Co roku staramy się, aby ten dzień był dla wszystkich dzieci wyjątkowy, aby koniec roku szkolnego stał się początkiem fantastycznych wakacji pełnych atrakcji, przygód i zabawy. 21 czerwca razem ze słońcem zawitała do nas muzyka, kolorowe dmuchane zamki , a na osłodę wata cukrowa. Moc atrakcji w tym dniu sprawiła, że śmiech i okrzyki zadowolenia było słychać w najbliższej okolicy. Dmuchane, kolorowe zamki były największą atrakcją tego dnia. Po harcach przyszedł czas na malowanie farbami na folii i kredą na chodniku. Wakacyjne obrazy zdobiły ogrodzenie przedszkola, a chodnik prowadzący do wejścia głównego zamienił się w bajeczną ścieżkę. Kolejną atrakcją był posiłek na świeżym powietrzu. Zapach grochówki unosił się w okolicy, a pyszne kiełbaski i pieczone ziemniaki w mundurkach zachęciły nawet największych niejadków. Po posiłku przyszedł czas na odpoczynek i mały wakacyjny upominek. Dzieci otrzymały w prezencie bańki mydlane. Zaczynamy wielkie odliczanie do wakacji!


  więcej...
 • Wycieczka - Ośrodek Muzealno - Edukacyjny w Słońsku "Ujście Warty"

  Dnia 10 czerwca , w piątek dzieci z grup 5 - i 6 - latków udały się na wycieczkę do Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego w Słońsku Parku Narodowego "Ujście Warty". Przejazd autobusem już stanowił dla przedszkolaków atrakcję, jednak, gdy dojechaliśmy na miejsce i ujrzeliśmy piękną zieloną okolicę, a pośrodku niej budynek Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego, którego zdobienia wslazywały na jego przeznaczenie, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Udaliśmy się na zwiedzanie. Dzięki wycieczce dzieci zdobyły cenną wiedzę o zwierzętach zamieszkujących Park Narodowy "Ujście Warty". W muzeum czekało na dzieci mnóstwo edukacyjnych i interaktywnych atrakcji t.j. lot balonem, rejs łódką, akwarium czy trampolina. Oprócz tego dzieci mogły odkryć wiele ciekawostek o miejscach wylęgowych ptaków, czy o cyklu życia zarówno ptaków, jak i innych zwierząt zamieszkujących nasz region. Ekoludki przekonały się, że nauka to przede wszystkim świetna zabawa! Na pewno tam wrócimy. 


  więcej...
 • Magiczne spotkanie – Lelum, polelum, karramba!

  Dnia 9 czerwca nasze przedszkole odwiedził magik. Przez godzinę byliśmy świadkami magicznych sztuczek niczym David Copperfield. Nie mogliśmy wyjść z podziwu magicznym kombinacjom, które prezentował nam Pan Piotr. Największym powodzeniem cieszyła się sztuczka ze znikającą wodą i latającym stolikiem. Niesamowite wrażenia! Dziękujemy za moc atrakcji i świetnej zabawy. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.


  więcej...
 • Spotkanie z pielęgniarką

  5 czerwca nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka, Pani Dagmara z pobliskiej przychodni „Kolejarz". Dzieci miały okazję poznać specyfikę zawodu pielęgniarki oraz dowiedzieć się wielu ciekawych, nowych rzeczy o zdrowym trybie życia. Przedszkolaki przypomniały sobie wspólnie z Panią Dagmara, co należy robić, aby dbać o zdrowie własne i innych. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i przekazaną cenną wiedzę. Czekamy na kolejne spotkania! 


  więcej...
 • Wszystkie dzieci nasze są! – Dzień dziecka

  Nadszedł w końcu dzień, na który czekały dzieci na całym Świecie - Dzień Dziecka! Nasz ekoludkowy dzień dziecka był w tym roku kolorowy, taneczny z mocą atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych naszych wychowanków. Dzień zaczęliśmy od wesołej, dziecięcej muzyki, kolorowych świateł oraz pięknej dekoracji zrobionej w przeddzień uroczystości przez wszystkie nauczycielki. Co to był za dzień?! Pogoda od rana postraszyła nas deszczem i chmurami, więc postanowiliśmy rozpogodzić niebo tańcem i głośną muzyką. Na placu przedszkolnym, czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy uroczystość wesołym, kolorowym tańcem, zabawą na placu, tatuażami, popcornem i bańkami. Śmiechu było co nie miara, a dobra zabawa czaiła się na każdym kroku. Ale to nie koniec atrakcji! Następnie udaliśmy się na wycieczkę do Zagródka w Drzewicach. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowo - ruchowych, karmiły Alpaki. Największą atrakcją jednak okazały się zabawy na sianie i gorąca kiełbaska. Po takim udanym dniu należał się odpoczynek i małe przedszkolne kino - dzieci obejrzały bajkę. Po wszystkim czas do domu, aby móc opowiedzieć rodzicom o wspaniałym Dniu Dziecka!


  więcej...
 • Gotowi do szkoły!

  Dnia 31 maja dzieci z grupy 6 latków udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2 im „Przyjaciół Ziemi". Ekoludki wzięły udział w przedstawieniu z okazji Dnia Dziecka pt.: „Baśniowy bałagan" przygotowanym przez dzieci z koła teatralnego pod czujnym okiem Pani Dagmary. Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu, a gra aktorów niczym z dużego ekranu rodem z Hollywood. Po bajce udaliśmy się na małe zwiedzanie szkoły. Dzieci miały okazję przejść się korytarzami pełnymi starszych kolegów i koleżanek. Zobaczyły jak wygląda świetlica, stołówka oraz aula, w której odbywają się różne uroczystości. Po małym spacerze 6 latki udały się w wyjątkowe miejsce, gdzie gości cisza i spokój, a książki znalazły swoje schronienie - biblioteka. Dzieci miały okazję obejrzeć zbiory biblioteczne oraz uczestniczyć w krótkiej lekcji czytelniczej. Na sam koniec wycieczki odwiedziliśmy sale gimnastyczną, na której odbywała się ówcześnie lekcja wychowania fizycznego. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość odwiedzenia murów szkolnych.


  więcej...
 • 20 maja – Dzień pszczoły

  20 maja dzieci z Przedszkola nr 3 „Ekoludki" miały okazję gościć w przedszkolu Pszczelarzy Skansenu Pszczelarskiego - Romana i Marian Grzywacz. Dzieci mogły w tym dniu poznać życie pszczół, akcesoria do pracy przy pszczołach. Każdy miał możliwość posmakować pysznego miodu. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z pszczołami!
  Dziękujemy za zaangażowanie i chęci w przybliżeniu dzieciom życia pszczół. Dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz pomyślności i satysfakcji z pracy z pszczołami życzą dzieci i grono pedagogiczne Przedszkola.


  więcej...
 • Tydzień Europejski – Europa da się lubić!

  Ekoludki miały okazję poznać jedno państwa europejskie tj. Francja, Włochy, Holandia, Niemcy. Każda grupa zgłębiała wiedzę o wybranym przez siebie państwie. Przez cały tydzień poznawały zwyczaje, kulturę, muzykę, modę oraz zwyczaje kulinarne danego kraju. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, słuchaliśmy bajek, braliśmy udział w zabawach tematycznych, tanecznych oraz kulinarnych. Poznaliśmy kilka charakterystycznych słów w danym języku, wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające charakterystyczne krajobrazy. Ponadto poznaliśmy flagę oraz skonstruowaliśmy pracę przestrzenną tj. Wieża Eiffla, Krzywa wież w Pizie, Brama Brandenburska oraz słynny wiatrak holenderski. Na koniec każda z grup przygotowała poczęstunek rodem z poznawanego kraju.


  więcej...
 • Ogólnopolska akcja – Cała Polska maluje giga laurkę dla strażników lasów

  Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w konkursie plastycznym - Laurka dla strażaków i leśników. Przygotowane laurki miały podziękować strażakom i leśnikom za to, że cały rok ochraniają lasy przed pożarami. Wszystkie prace umieszczono na Giga Laurce! Przedszkole otrzymało certyfikat „Strażników Lasów".


  więcej...
 • Dzień Ziemi!

  W kwietniu w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich Ekoludków - Dzień Ziemi! Dzieci zgłębiały tajniki działań pro-ekologicznych. Tego dnia odbył się również uroczysty „Zielony pochód" - dzieci przebrane na zielono z tabliczkami „Szanuj zieleń!" wybrały się do parku w pobliżu przedszkola śpiewając hymn przedszkola. „Niech się lasy zielenią, niech śmieci zniknie ślad, posprzątajmy Ziemię, posprzątajmy Świat" - słowa te przypominają wszystkim o ważnym dniu - Dniu Ziemi, naszej Planety! W przedszkolu wybrzmiał hymn naszej placówki, a na koniec dzieci wzięły udział w małym quizie „Jakie to drzewo?", musiały rozpoznać drzewa z naszego przedszkolnego placu. Ekoludki świetnie poradziły sobie z zadaniem! 


  więcej...
 • Konkurs plastyczny "Najładniejsza kartka świąteczna - Wielkanoc 2022"

  Wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w plastycznym konkursie organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Kostrzynie nad Odrą. Przekazano 30 prac - kartek świątecznych! 


  więcej...
 • Woda ważna dla Świata - Dzień Wody!

  Dnia 22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Ekoludki doskonale wiedzą , że woda jest ważna dla świata, dlatego w tym dniu ubraliśmy się na niebiesko, wykonywaliśmy liczne eksperymenty. Sprawdzaliśmy właściwości wody, określaliśmy jej smak, barwę zgłębiając wiedzę i poznając różne ciekawostki. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych oraz oglądały filmy edukacyjne. Przypomnieliśmy sobie zasady oszczędzania wody podczas codziennych czynności higienicznych. Na koniec każda grupa wykonała symboliczną kroplę wody wykonaną różnymi technikami. Pracę zdobiły hol przedszkola przez cały tydzień. Teraz już każdy Ekoludek wie, że „Woda jest źródłem życia!". 


  więcej...
 • Powitanie wiosny !

  Dnia 21 marca zawitała do naszego przedszkola wiosna! Dzieci szumnie i wesoło kroczyły wiosennymi szlakami w pobliskim parku. Podczas spaceru dzieci szukały pierwszych oznak wiosny, przywołując wyczekiwaną porę roku radosnymi hasłami.  Ekoludki pożegnały Zimę, śpiewając wspólnie piosenkę "Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno...". Po wszystkim nadszedł czas na taneczne powitanie Pani Wiosny. Dzieci wzięły udział w zabawach tanecznych „Zumba na trawie" w rytm piosenki „Wiosno Hej!". Po zakończonej zabawie dzieci wraz z paniami postanowiły poszukać oznak wiosny na placu przedszkola wykorzystując do zabaw badawczych lupy. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy powitać Panią Wiosnę i zaprosić ją w nasze skromne progi, aby pokolorowała świat wiosennymi barwami. 


  więcej...
 • Bal karnawałowy „W Ekoludkowej bajce”

  W poniedziałek 10 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę, w której na jeden dzień zamieszkały postaci z różnych bajek. Muzyka rozbrzmiewała od samego rana, wprawiając wszystkich w karnawałowy nastrój. Zabawa ruszyła tuż po śniadaniu. Dzieci udały się na specjalnie ustrojoną i przygotowaną salę balową, w której oddały się tanecznym harcom. Przedszkolaki wyglądały w tym dniu zjawiskowo i trudno było poznać kto jest kim, dlatego należało uwiecznić piękne stroje i wspomnienia na wspólnej fotografii. Po zabawie czas na słodki poczęstunek i odpoczynek. Wszystko co dobre, szybko się kończy, ale my nadal zostajemy w karnawałowych, dobrych nastrojach.


  więcej...
 • Wigilia przedszkolna

  Od kilku lat w naszym przedszkolu istnieje tradycja świątecznego spotkania w postaci wigilii przedszkolnej, podczas której dzieci mogą zgłębić wiedzę o tradycjach bożonarodzeniowych. W tym dniu wszyscy odświętnie ubrani oczekują wigilijnych przysmaków w postaci tradycyjnych dań takich jak barszcz z uszkami, ryba czy pierogi. W każdej sali wybrzmiewały kolędy, a wszyscy w świątecznych nastrojach wspominali rodzinne tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Na początek dzieci wraz z paniami podzieliły się opłatkiem , życząc sobie Wesołych Świąt! Następnie zasiedliśmy do stołu, aby spróbować świątecznych przysmaków. Ciesząc się wspólnie spędzonym czasem, kolędowaliśmy. Na koniec każda z grup otrzymała prezent, który wspólnie rozpakowany cieszył dzieci podczas zabawy, a następnie trafił w szeregi zabawek przedszkolnych.


  więcej...
 • Przedstawienie świąteczne „Santa Claus”

  16 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne przedstawienie. Dzieci z grupy 6 latków wraz ze swoimi paniami przygotowały krótki występ w języku angielskim pt. "Santa Claus - historia Świętego Mikołaja". Dzieci zachwyciły wszystkich piosenkami oraz tańcem, natomiast role odegrały perfekcyjnie w języku angielskim. Przez wzgląd na sytuację pandemiczną, nagranie występu zostało przesłane rodzicom, aby mogli w domowym zaciszu obejrzeć osiągnięcia dzieci. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów.


  więcej...
 • Spotkanie z Mikołajem!

  6 grudnia był w naszym przedszkolu magicznym dniem. Od progu witała dzieci świąteczna muzyka i pięknie udekorowane przedszkole. Każdy czekał od rana na spotkanie z Mikołajem. Głowy wszystkich dzieci i Pań przystrojone były w czerwone czapki. Święty Mikołaj postanowił zaskoczyć dzieci w tym roku i zrobił im niespodziankę już przy śniadaniu. Słychać było jego dzwonek....ale czy to na pewno on? Mikołaj odwiedził każdą grupę i przekazał na ręce Pań list, w którym zwrócił się do dzieci życząc im wszystkiego dobrego i zapraszając na wspólną mikołajkową zabawę. Dzieci wraz ze swoimi paniami próbowały zmierzyć się z tanecznymi wyzwaniami. Następnie każda z grup osobno udała się na poszukiwania Mikołaja....to wcale nie było takie proste. Dzieci dzielnie zmierzyły się z wyzwaniami i wykonały wszystkie zadania. Po wszystkim, w jednej z sal czekała na dzieci niespodzianka w postaci kina. W jednej z sal  na wielkim ekranie wyświetlone zostało spotkanie z Mikołajem. Na końcu, gdy już myśleliśmy, że dzień dobiega końca a wszystkie atrakcje już się skończyły....ale zaraz a gdzie Mikołaj? Dzieci nie dały za wygraną i udały się do holu przedszkola, gdzie zasiadał dumnie nie kto inny jak Mikołaj, który przygotował dla dzieci miły upominek. Dzieci z każdej grupy również przygotowały dla Mikołaja mały poczęstunek i wręczyły go Mikołajowi. Wszystko co dobre szybko się kończy...niestety ten wspaniały dzień dobiegł końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Drogi Święty Mikołaju, cieszymy się, że odwiedziłeś nasze przedszkole. Dziękujemy za świetną zabawę i wspaniałe prezenty!


  więcej...
 • Zbiórka dla Seniora

  Czas świąteczny to czas refleksji, zadumy i pomocy innym. W tym roku w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka artykułów dla seniorów. Zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola bardzo zaangażowali się w zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby w myśl hasła: "Razem możemy więcej!". Zbiórka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za pomoc!


  więcej...
 • Konkurs "Nasze Przedszkole"

  W bieżącym roku nasze przedszkole obchodzi jubileusz 50 - lecia przedszkola. We wszystkich grupach wiekowych odbyły się pogadanki, zajęcia dydaktyczne związane z historiąnaszego Przedszkola. Dzieci oglądały kroniki przedszkolne, albumy, puchary i dyplomy - zorganizowano w holu przedszkola wystawę. Hol przedszkola zdobiły również prace plastyczne i techniczne dzieci, które zostały wyknanne przez wychowanków naszego przedszkola z pomocą rodziców. Na wystawie znalazły się pracę ze wszystkich grup wiekowych - 23 prace! Wszystkie dzieci otrzymały pamiąykowe dyplomy, nagrody książkowe, kredki i mazaki. Wszystkich dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałych prac!


  więcej...
 • Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo szczęścia"

  Organizatorem konkursu pt.: "Jesienne drzewo szczęścia" był Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą. Wyróżnienie z naszego przedszkola otrzymała dziewczynka z grupy 6 - latków. Gratulujemy!


  więcej...
 • Dzień Czystego Powietrza

  Dnia 15 listopada grupa 5 latków obchodziła Dzień Czystego Powietrza. Dzieci w tym dniu mówiły o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza wokół nas. Obejrzały film edukacyjny pt.: „Książę i smog", śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz zabawach edukacyjnych. Na podsumowanie wzięły udział w quizie „Dlaczego musimy dbać o czyste powietrze".


  więcej...
 • Andrzejkowe zabawy

  Dnia 30 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek. Na początku było lanie wosku, losowanie karteczek "Kim będę?", wędrówka butów oraz wróżby prosto z serduszka. W między czasie dzieci uczestniczyły również w zabawie andrzejkowej oraz słodkim poczęstunku. Wróżbom towarzyszyła muzyka oraz kolorowe lampki. Dzieci zachwycone wróżbami bawiły się świetnie. Najbardziej podobała się jednak zabawa z kapciami - które wędrowały przez całą salę do drzwi. W każdej grupie wróżby nieco się różniły, ale wszystkie dały nam wiele radości i uśmiechu. Każde dziecko mogło zabrać na pamiątkę do domu andrzejkowe wróżby. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe.


  więcej...
 • Pasowanie na Ekoludka!

  Ważnym dniem w karierze każdego przedszkolaka jest pasowanie na Ekoludka. To dzień, w którym maluchy zmieniają się w zuchy, aby dzielnie pokonywać codzienne przedszkolne trudności. Dzieci z grupy 3 latków pod czujnym okiem Pani Kasi, pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi skradły nasze serca. Po udanym występie, Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaki - Ekoludki. Za piękny występ maluszki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na ich ręce Pani Dyrektor wraz ze wszystkimi paniami złożyły skromne upominki. Pozostało już tylko powitać w społeczności przedszkolnej - Ekoludkowej drużynie oraz życzyć najmłodszym przedszkolakom samych sukcesów i powodzenia na najbliższe 4 lata!


  więcej...
 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia, to wyjątkowy dzień, które dzieci uwielbiają. Dzień, w którym każdy miś ma swoje święto, a każdy przedszkolak świętuje najlepiej jak potrafi. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych, plastycznych oraz relaksacyjnych. Dzieci z grupy 3 latków ubrały się w tym dniu na brązowo, przyniosły swoje ukochane misie, wysłuchały historii powstania pluszowego misia. Piękne misiowe prace plastyczne wykonane w tym dniu przez dzieci zdobiły hol naszego przedszkola, przypominając tym dużym i tym małym, że każdy z nas ma lub miał swojego ukochanego pluszowego misia. Pluszowy Misiu, dziękujemy, że jesteś naszym najlepszym przyjacielem, pocieszeniem w złych chwilach, zachowujesz najskrytsze sekrety, oraz świetnym kompanem do zabaw!


  więcej...
 • Jesteśmy Polką i Polakiem!

  Dnia 10 listopada nasze przedszkole mieniło się biało - czerwonymi barwami. Od rana dzieci wykonywały prace plastyczne, zdobywały wiedzę o naszej Ojczyźnie, śpiewały piosenki o Polsce, a także wykonywały kotyliony w barwach naszego Kraju. Punktualnie o 11:11 w każdej sali wybrzmiał Hymn Polski , który wszyscy dumnie odśpiewali. Grupa 6 latków w związku z minionym Świętem Zmarłych oraz obecnym Świętem Niepodległości ku czci ofiar faszyzmu oraz jeńców wojennych, wybrali się na pobliski pomnik i zapalili symboliczny znicz na znak, że Ekoludki Pamiętają!


  więcej...
 • „Niech żyje Polska!”

  W dniu 4 listopada nasze 6 latki odwiedzili uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 2. W ramach współpracy w bieżącym roku szkolnym Ekoludki mają w planach spotykać się z uczniami klasy VI i VIII , aby podejmować wspólne, ciekawe działania. Wśród uczniów szkoły podstawowej znajdują się również absolwenci naszego przedszkola, dlatego też każde ze spotkań ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych przedszkolaków, jak i dla uczniowskich starszaków. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 6 latki wraz z uczniami VI klasy postanowili spotkać się i wspólnie przypomnieć sobie dzieje Polski. Podczas, gdy uczniowie szkoły podstawowej odczytywali legendę o „Lechu, Czechu i Rusie", 6 latki uważnie słuchały i starały się zapamiętać najważniejsze szczegóły z historii naszego Kraju. Uczniowie sprawnie i bez zbędnej zwłoki sprawdziły naszych wychowanków zadając im kilka pytań. Okazało się, że Ekoludki znały odpowiedzi na każde pytanie, dlatego szybko przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej techniką orgiami z kółek. Praca nosiła nazwę „Flaga Polski" i zdobiła hol Przedszkola!


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2 im. „Przyjaciół Ziemi”

  W październiku 6 latki wybrały się na spacer podczas którego poznały bezpieczną drogę do szkoły. Podczas wycieczki starszaki wzorowo uczestniczyły w ruchu drogowym rozpoznając występujące znaki drogowe. To nasza pierwsza wycieczka do szkoły, ale czeka nas jeszcze wiele szkolnych wypraw i atrakcji z nimi związanych. 


  więcej...
 • Dzień Drzewa - spotkanie z leśniczym

  Dzień drzewa i spotkanie z leśniczym

              Dnia 12 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień drzewa". W tym dniu dzieci zgłębiały wiedzę o drzewach i przyrodzie. W tym wyjątkowym dniu Ekoludki odwiedził leśniczy, który przybliżył dzieciom specyfikę swojego zawodu. Dzięki takim działaniom dzieci kształtują postawy proekologiczne oraz uwrażliwia się na piękno przyrody. 


  więcej...
 • Ewakuacja Próbna z udziałem Straży Pożarnej

  Dnia 1 października w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja z udziałem straży pożarnej zgodnie z procedurami dotyczącymi COVID - 19. Ekoludki wzorowo zaliczyły próbną ewakuację pod czujnym okiem strażaków. Dzieci od razu rozpoznały sygnał syreny i bezzwłocznie ustawiły się do wyjścia. Ewakuacja kolejny raz przebiegła sprawnie i prawidłowo. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych i zagrażających życiu. Wierzymy, że przedszkolaki w obliczu zagrożenia potrafiłyby zachować się tak samo wzorowo jak podczas tej próby. W nagrodę strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu, sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, opowiadając o nich oraz demonstrując.


  więcej...
 • Spotkanie z policjantem

  Wrzesień pod hasłem „Bezpieczeństwa". Dzieci z naszego przedszkola od rana wyczekiwały spotkania z policjantem. Dzieci poznały specyfikę zawodu, zasady bezpieczeństwa podczas uczestniczenia w ruchu drogowym i nie tylko. Dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy każdego policjanta. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę. 


  więcej...
 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  Dnia 23 września wszystkie dzieci udały się na akcję sprzątania świata. Jako Ekoludki czujemy się odpowiedzialni za otaczające nas środowisko, w związku z czym każdy zuch, czy ten mały, czy ten duży przyczynił się do tego, aby nasz mały skrawek planety stał się odrobinę czystszy. Dzieci uczyły się w tym dniu nie tylko dbać o porządek wokół siebie, ale także o przyrodę. Młodsze dzieci zadbały o czystość na swoich salach, ucząc się tym samym jak dobrze segregować śmieci. Starsze dzieci zadbały o plac i okolice przedszkola. Ponadto grupa 6 latków w ramach akcji ekologicznej wybrała się na wycieczkę do Parku Miejskiego i wzięła udział w Eko-lekcjach zdobywając tym samym nową wiedzę o odnawialnych źródłach energii. 


  więcej...
 • Dzień Przedszkolaka „Razem Weselej!”

              Dnia 20 września odbył się w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. W tym roku świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień pod hasłem „Razem weselej!". Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym ważnym dniu. Zaraz po śniadaniu czekała na dzieci zabawy taneczne. Po zabawach grupowych czekała na dzieci największa niespodzianka - tort oraz wycieczka do Sali zabaw „Smerfoland"! Możemy z dumą powiedzieć, że nasza niespodzianka dla dzieci się udała. 


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl